Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Kızılay’a ilaç bağışı


Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Neutec İlaç Sanayi Kızılay ve diğer İnsani yardım derneklerine ilaç yardımı yapmayı sürdürüyor.

122 bin kutu

Bu yıl içinde geçen 2.5 aylık sürede Neutec 122 bin kutu ve toplamda 1 milyon 710 bin lira değerindeki ilacı Kızılay Uluslararası Programlar Müdürlüğü’ne mülteci kamplarında ve diğer projelerinde kullanılmak üzere teslim etti. 2017 yılında da yaklaşık 5 milyon lira değerindeki 400 bin kutu ilacı Türk Kızılay’ı yetkililerine teslim etmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 2017 yılında destekleri için Neutec İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bilgiç’e ‘Platin Madalya’ ödülü vermişti.

Yerliye katkı

Neutec İlaç Sanayi Ticaret A.Ş. Mümessil Ecza Deposu Müdürü Özer Durmuş, “ Neutec ilaç yönetimi bu konuda çok hassas bir tavır sergiliyor. Ülkemizin bu zamanda yerli ilaç firmalarına ihtiyaç duyuyordu.  Yabancı ilaç firmalarının durumun hassasiyetinin farkında olmadığından her sanayide yerli üretime verilecek destekler ile ülkemize hem ekonomik alanda hem de sosyal alanda birçok fayda sağlayacak” şeklinde konuştu.

Yardıma devam

Türk Kızılay'ının sadece Türkiye'de değil, dünyadaki mazlumların, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan bir ülke olduğunu belirten Durmuş, “ Ülkemizin gurur duyduğu bir sivil toplum kuruluşu, bugün yaptığı yardımlarla ülkemizi ve Türk insanının merhametini, vicdanını dünyada temsil ediyor. Neutec İlaç Sanayi’nin Türk Kızılay’ına yardım ve destekleri dün ve bugün olduğu gibi yarından sonra da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

14 Mart 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 547 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın