Günün Tarihi:26 Haziran 2019

‘Desteğimizi esirgemeyeceğiz’


Kocaali Alandere Nazım İlköğretim Okulu öğrencileri İstiklal Marşı’nın kabulü için tören düzenlediler. Törene katılan Başkan Acar, “Biz eğitime olan desteğimizi hiçbir zaman esirgemedik, esirgemeyeceğiz” dedi.

Teşekkür

Alandere Mahallesi, Nazım Üner İlköğretim Okulu tarafından İstiklal Marşının kabulü için  törene katılan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar okul yetkilileri ile bir araya geldi. Acar, “ Öncelikle böyle güzel bir günde bizleri bir araya getiren kıymetli öğretmenlerimize ve değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. İstiklalin ve istikbalimizin kazanılmaya çalışıldığı o zor günlerde, devletimizin temelleri atılmış bir şiir yazılması istenmişti. Bir Milletin asil kahramanlık mücadelesini anlatabilecek en güzel sözlerle bizlere şiir değil ‘Destan’ yazan İslam şairi Mehmet Akif Ersoy’u Rahmet ve minnetle anıyorum. Biz eğitime olan desteğimizi hiçbir zaman esirgemedik, esirgemeyeceğiz” dedi.  

Teslim edilecek

Başkan Acar, “Ülkemizin ve milletimizin medar-ı iftiharı olacak olan genç kardeşlerimizin eğitimlerine verecek olduğumuz destek bu aziz ve necip millete yapılacak olan asıl hizmettir. Ülkemizin medar-ı iftiharı olacak olan genç kardeşlerimizin daha güzel şartlarda eğitim alması için okul yönetimimiz ellerinden geleni zaten yapıyor. Bizlerde onlara destek olabilmek, öğrencilerimizin derslerden arta kalan zamanlarını rahat bir şekilde geçirebilmeleri maksadı ile dörtyüz m² voleybol ve basketbol sahası, bunun dışında oyun grupları, yürüyüş yolu ve peyzaj düzenlemesi ile okulumuzun güzelliğine güzellik katacak bir tesis yapıyoruz. Yapımına devam eden bu projemizin yüzde ellisi tamamlandı. İnşallah kısa bir zaman içerisinde bu çalışmamıza bitirip teslim edeceğiz. Okulumuza ve mahallemize Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

16 Mart 2018 , Cuma Bu haber toplam 457 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama