Günün Tarihi:22 Mart 2019

Uğur’da şehitler anıldı


Sakarya Uğur Anadolu Lisesi’nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

103. yıl zaferi

Program Çanakkale şehitleri ile 103. Yıl Zaferi için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okulun Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında, “Uğrunda büyük bedeller ödenen, aziz vatanımızın mevcudiyeti ve göklerde, hür bir şekilde dalgalanan şanlı bayrağımız, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktığı kutsal emanetidir. Çanakkale Zaferinin 103.yıldönümünü kutlamanın büyük onur ve gururunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.  

Destansı zafer

Müftüoğlu, “Çanakkale Zaferi vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda canı dahil bütün varlığını ortaya koyarak, yediden yetmişe birlik beraberlik duygusu ve yurt sevgisi ile kenetlenip tek yumruk halinde direnen yüce milletimizin gösterdiği destanlaşmış bir zaferdir. İzleyenleri duygulandıran program şehitlerimize minnet duyuyoruz” dedi. Yavuz Müftüoğlu’nun konuşmasından sonra Uğur öğrencileri hazırladığı drama, şiir ve slayt gösterileri ile Çanakkale ruhunu günümüze taşıdılar. 

 

19 Mart 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 417 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın