Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Ormancılardan zeytin dalı


Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni ve Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hale Okuducu Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret

21 Mart Orman haftası dolayısı ile düzenlenen programda Başkan İspiroğlu’na Orman İşletme Müdürlüğünün genel yapısı hakkında bilgi veren Yeni, Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtını temsilen Başkan İspiroğlu’na zeytin fidanı hediye etti. Yeni, “21 Mart Dünya Ormancılık Günü olmasıyla birlikte aynı zamanda baharın da bayramıdır. Birlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olan Nevruz Bayramını da ayrıca kutluyorum” dedi.

Hediye

Yeni, “Bizler, çalışma arkadaşlarımızla birlikte Karasu Orman İşletme Müdürlüğünü Türkiye’de sayılı yerlere ulaştırdık. Saygı ve anlayışı ön planda tutarak 2017 yılında yaptığımız disiplinli çalışmalarımızı 2018 yılına da yansıtacağımız kanaatindeyim. Bu yıl yaptığımız etkinliğimizin daha anlamlı olması için Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtını temsilen Belediyemize bir zeytin fidanı hediye ettik. 21 Mart Dünya Ormancılık gününü kutlar, saygılar sunarım” diye konuştu.

Kardeşçe yaşamak

Günün anlam ve öneminin böylesi bir hediye ile daha da unutulmaz olduğunu belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Hep birlikte kardeşçe yaşamaya ihtiyacımızın çok olduğu şu dönemde, güzel bir hafta içerisindeyiz, hem Ormancılık Haftası, hem Nevruz Bayramı hem de Regaip Kandilini kutladığımız hafta içerisindeyiz. Ormanlarımız bizler için çok önemlidir. Ağaç, geçmişi geleceğe bağlar. Bizler, bu düşünceleri ön planda tutarak, yaptığımız ağaçlandırma çalışmalarımızı her yıl arttırarak devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.

Teşekkür

Orman Haftası’nın kendileri için önemli olduğunu ifade eden İspiroğlu, “Her sene Orman Haftası dolayısı ile çeşitli ağaç türlerinden fidan dikimi yapıyorduk, bu sene Sayın Müdürümüz Sungur Mehmet Yeni, farklı bir etkinlik düzenleyerek bizlere Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtını temsilen bir zeytin fidanı hediye etti. Bizler de zeytin dalı harekâtında Şehit düşen kahramanlarımız adına bu fidanı dikeceğiz. Ziyaretlerinden dolayı Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni’ye ve Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hale Okuducu’ya teşekkürlerimiz sunarım” dedi. (Ahmet ŞEN)

 

24 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 300 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın