Günün Tarihi:18 Ekim 2019

Eroğlu, ‘Çok güçlendik’


MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu Başkan yardımcısı Ali Dertli, Yönetim Kurulu Üyeleri İhsan Özcan ve Abdülkerim Tan ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Eroğlu, “Gelişen olumsuzluklardan sonra partimize olan ilgi büyük ölçüde arttı ve üye kaydımız hızla sürüyor ve her geçen gün daha da güçleniyoruz” dedi.

Yıl dönümü

30 Mart gününün yerel yönetimler için bir yıldönümü olduğunu belirten MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, bugün itibariyle yerel yöneticiler göreve gelmelerinin 4.yılına girmiş durumdalar. Şimdi önlerinde sadece bir yılları kaldı. MHP olarak biz yerel de ve genel de iyi yapılanları takdir ettik, yapılacağına dair söz verilmesine rağmen yapılmayanları da eleştirdik diyen Başkan Eroğlu, 30 Mart 2014’de Akyazılılar AK Partiyi ve dolayısıyla onların aday gösterdiği Hasan Akcan’a oy vererek yerel de iktidar yaptı. Bizi de Hasan Akcan’ı denetlemek için ana muhalefet partisi görevi verdi” dedi.

Teşekkür

Eroğlu, “4 yıllık süre içinde Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın yaptıkları var teşekkür ediyoruz. Yapamadıkları ise sayılamayacak kadar çok o nedenle de eleştiriyoruz. Göreve geldiğinde ortaya birçok proje attı ama bunların hiç birini yapmadı. Mesela ‘Kuzuluk Aksertepe Projesi’ dedi. Çalışma başlattı orada define aradı ve dolayısıyla ortaya çıkan bir eser yok. Kuzuluk’ta göl oluşturup orada kayıklarla gezeceksiniz, çoluğunuz çocuğunuzla o gölün kıyılarında dinleneceksiniz’ dedi ortada bir şey yok. Mevcut parkları bile işletemediler ve hemen özelleştirdiler. Recep Yıldırım tarafından 18 yıl önce yapılan ve mimari özelliği mükemmel olan ve açılışı o günün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bugünün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan park bakın ne hala geldi” diye konuştu.

Fakülte

Eroğlu, “Açılacak denilen ikinci Üniversiteye bağlı olarak kurulacak olan ‘Fakültelerden biri bize yetmez en az 4 fakülteyi biz alacağız’ dedin ama birini dahi alamadık. Fakülteyi bıraktık elimizdeki Meslek Yüksek Okulumuz bile öğrenci yokluğu nedeniyle kapanma noktasına gelmiş. Konuyla ilgili olarak toplantı üzerine toplantı yapıyorsunuz ama alınan olumlu bir sonuç yok. Bu konuda ne yapmayı düşünüyorsun?  Türkiye’de örnek olduğu söylenen G. Antep projesini yerinde görmek için heyet halinde bu şehre gittiniz ve yerinde incelemelerde bulundunuz. Aradan geçen zaman içerisinde bir icraat göremedik. O projenin Akyazı’da uygulanamayacağını inceleme yaparken anlamadınız mı? Uyuşturucu ile mücadele sinekleri ilaçlamakla değil bataklığı kurutmakla olur. Uyuşturucuyla mücadele de bataklığı kurutmak gerekiyor. Siz bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz” şeklinde konuştu.

Terminal

Nüfusu 90 bine yaklaşan ve araç sayısı birçok İl’i bile geride bırakacak düzeyde olan Akyazı’da bir terminal bile yok diyen Eroğlu, “Belediye olarak bu sorunu çözmek içine yaptınız. Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz. Parkları otopark haline getirerek bu sorunun çözülemeyeceğini hala anlamadınız mı? İnsanları bir akaryakıt istasyonuna mahkum ettiniz. Yapacağız dediğiniz terminali geride kalan bu dört yıl içinde neden yapmadınız. Yoksa yaptırmadılar mı? Bu sorunu ne zaman ve nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?” diye konuştu.

Müthiş kurultay

Eroğlu, “7 Haziran seçiminden sonra partimizi yıpratmak için içimize fitne sokulmak istendi. İçimize nifak sokanlar bunu başaramadılar. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ve ses getiren kurultayımızda da görüldüğü gibi partimiz bu kurultaydan daha da güçlenerek çıktı. O müthiş kurultayımızı, kan kaybetmediğimizi bilakis daha da güçlendiğimizi ve partimize daha fazla ilginin olduğunu ve dimdik ayakta olduğumuzu gördüğünde partimiz içine nifak sokmak isteyenlerin adeta nutku tutuldu diyen MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, gelişen olumsuzluklardan sonra partimize olan ilgi büyük ölçüde arttı ve üye kaydımız hızla sürüyor ve her geçen gün daha da güçleniyoruz. Partililerimiz bundan emin olsunlar” dedi.

Bağımlılık

30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli seçimlere parti olarak hazır olduklarını ifade eden Eroğlu, “Sık dokuyup ince eleyerek yapılacak olan seçimde aday göstereceğimiz Belediye Başkanımıza ve Meclis Üyelerimize Akyazılı hemşerilerimiz oy verir ve oyları ile bizi destekleyip yerelde bizi iktidar yaparsa yapacaklarımızla ilgili içinde devasa projelerimizin de olduğu hazırlıklarımıza şimdiden başlamış durumdayız. Madde bağımlılığı konusunda çok hassasız. Bu konuda ilçemizde etkin bir çalışma yapılmaması halinde MHP İlçe Başkanı ve Teşkilat olarak konuyu Sayın Valimize, yeterli gelmemesi halinde de İçişleri Bakanımıza kadar götürmeye kararlıyız. Biz bu konuda elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya hazırız” ifadelerini kullandı.

1 Nisan 2018 , Pazar Bu haber toplam 383 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU