Günün Tarihi:23 Nisan 2019

Hızırtepe gençliği buluştu


AK Parti Adapazarı Gençlik Kolları Hızırtepe Mahallesi’nde ki gençlerle bir araya gelerek 2019 seçimleri için fikir alışverişinde bulundu.

2023 hedefleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, AK Parti Adapazarı Gençlik Kollarının düzenlemiş olduğu program ile Hızırtepe Mahallesindeki gençler ile bir araya geldi. Toplantıda ilk olarak konuşan Gençlik Kolları Mahalle Başkanı Şaban Onur Ay, mahalledeki genç üye verileri hakkında bilgi vererek, “Bakan yardımcımıza yoğun temposuna rağmen bizleri kırmayarak mahallemize geldiği için mahalle yönetimim adına teşekkür ediyorum. Hızırtepe gençliği olarak başta 2023 hedeflerimiz için kritik bir viraj olan 2019 seçimlerine hazırız. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kendisine, davasına gönül vermiş siz değerli büyüklerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bilinçli gençlik

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Harun Doğrusever mahallelerde teşkilatlanma çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “84 Mahallemizde de teşkilatlanma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim için teşkilatlanmak sadece siyasi amaçla toplanmak değil kendimizi maneviyat yönünden de geliştirmektir. Bu teşkilatlanmalar ile inşallah maneviyatımızı da geliştireceğiz. Biz Hızırtepe gençliğimizden memnunuz, Afrin şehitlerimiz için mevlit düzenlediniz, sokaklarınızı bayraklar ile süslediniz. İşte bilinçli, şuurlu gençlik budur. Bu yüzden çok değerli genç kardeşlerim sizleri her zaman teşkilatımıza bekliyoruz. Buralar pişme, pratik yapma yeri, bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışalım” dedi.

Önce saygı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik gençlere nasihatte bulunarak, “Gençler, hayatımıza düzen veremiyorsak, anne, babamıza, büyüklerimize saygı gösteremiyorsak ne olursak olalım hiç bir şey olmayız. Önce saygı, sevgi. Bu akşam bunu kendimize temel görev olarak kabul edelim. Çevremizde selamı yayalım. Mahallemizde hastamı var hemen ziyaret etmek ilk işimiz, cenazelerde hüzünlü aileye destek olmak insanlık görevimizdir. Siyaset ben konuşacağım siz dinleyeceksiniz demek değildir. Siyaset insanlık öğretmek, öğrenmek ve insanı yaşama sanatıdır” ifadelerini kullandı.

Başarı şart

Çelik, “Topluma destek verecek işler yapmamız gerekiyor. Okulda başaralı değilseniz bir şey var demektir. Sınıfınız en çalışkanı sizin olmanız lazım. ‘Topluma daha fazla faydalı olmalıyım’ dediğiniz anda daha başarılı olursunuz. Projeler geliştirin, hükümetimizin bu konuda teşvikleri var, girişimciliğinizi arttırın” ifadelerini kullandı. Çelik konuşmasının ardından mahalle gençlerinden partiye yeni üye olan gençlere rozet takarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

Bakan Yardımcısı Çelik ve Başkan Doğrusever ile beraberindeki heyet ardından mahalle gençlerinden askere gidecek olan Kadir Gül’ü ziyaret etti. Burada konuşan Çelik, “Allah hayırlısı ile gidip gelmeyi nasip etsin. Gittiğin yerlere bizlerden de selam götür” derken Başkan Doğrusever ise, “Allah ailene, sevdiklerine kavuştursun. Hayırlı olsun inşallah” şeklinde konuştu. 

2 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 804 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama