Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Bileği bükülmezler


Türkiye'nin 59 ilinden bin 17 sporcunun mücadele ettiği Türkiye şampiyonasına Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Bilek Güreşi Takımı; 23 sporcu 1 antrenör ve 1 kafile idarecisi olmak üzere 25 kişi ile katılım sağladı.

25 kişi

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun 2018 yıllık planında yer alan ve 31 Mart - 04 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde Limak Limra Hotel Kemer’de yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri tamamlandı. 59ilden 17 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Şampiyonasına Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Bilek Güreşi takımından 25 kişi katıldı.

Avrupa’ya gidecekler

Sakarya Kulübü farkını göstererek, Bilek Güreşi Takımı olarak 18 Yaş Altı Genç Erkekler Kategorisinde Türkiye 3.sü oldu. Burada derece yapan sporcularımız Avrupa ve Dünya şampiyonasına katılacaklar. Kulüp’ten yapılan açıklamada; Türkiye şampiyonasına katılan ve kulübümüzü gururla temsil eden başta tüm sporcularımızı, antrenörümüz Ömer Ustaömer, kulüp spor sorumlumuz Ali Özdem ve desteklerinden dolayı kulüp yönetimine teşekkür eder bundan sonraki müsabakalarda başarılarının devamını dileriz denildi.

Başarılı sporcular

Fatih Bayrak; Genç Erkekler Sol Kol Türkiye 2.si, Sağ kol Türkiye 3.sü

Kenan Cepheci; Genç Erkekler Sol Kol Türkiye 6.si, Sağ kol Türkiye 2.si

Muhammed İlter; Genç Erkekler Sol Kol Türkiye 3.sü, Sağ kol Türkiye 4.sü

Ali Akgün; Genç Erkekler Sağ kol Türkiye 4.sü

Enes Malik Oturak; Genç Erkekler Sağ kol Türkiye 7.si

Ferhat Satar; 18-21 Yaş Erkeler sol kol Türkiye 7.si, Sağ kol Türkiye 5.si

Yasin Çalık; 18-21 Yaş Erkeler Sağ kol Türkiye 7.si

 

8 Nisan 2018 , Pazar Bu haber toplam 818 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın