Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

‘Ormanlar bizim canımızdır’


AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı Orman Haftası etkinleri kapsamında fidan dikti. Başkan Ak, “Ormanlarımızın önemini biliyoruz. Gelecek nesillerimize de sağlıklı bir yaşam alanı bırakmaya gayret ve özen gösteriyoruz, ormanlar bizim canımızdır” dedi.

Teşekkür

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı Orman Haftası etkinlikler kapsamında Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte Süleyman Bey ve Bağlar Mahallesi’nde fidan ekimi gerçekleştirdi. Teşkilatın geniş katılımı ile gerçekleşen programda Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci katılımcılara teşekkür ederek, “Yoğun katılımınızdan ve bu duyarlılığınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu örnek hareketiniz daha geniş kitlelere örnek olacaktır” ifadelerini kullandı. AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak’a bu duyarlılığından dolayı teşekkür etti, plaket hediye etti.

Yaşam standartları

Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür eden Başkan Ak, “Bugün burada kadın kollarımız ve gençlik kollarımız ile bir aradayız. Çünkü ormanlar bizim canımızdır. Ağaçlar, bitkiler için hayvanlar için organik bir su şebekesidir. Kar ve yağmur yağışını yaprakları, dalları, gövdesi ve kökleri ile tutarak, sellerin ve taşkınların oluşmasını engeller. Ağaçlar erozyonu önler üretmiş olduğu oksijen ile bizlerin yaşam standardını yükseltir. Bizlere temiz hava sağlıklı bir yaşam sunar. Ağaçlar, yaban hayvanlarının yaşam alanıdır. Nesli tükenmekte olan hayvanların korunması ve barınması ağaçlarımız, ormanlarımız sayesinde gerçekleşir. Ormanlar milyonlarca canlının yaşadığı alanlardır” diye konuştu.

Sağlıklı gelecek

Ak, “Temiz bir hava, sağlıklı bir gelecek için fidan dikmek ormanlarımızı korumak bizlerin aslı görevlerindendir. Her yıl ülkemizde maalesef yangınlardan dolayı telef olan ormanlık alanlarımız var. Kadınlarımızla gençlerimiz ile elimizden geldiği kadar fidan dikimine destek vermeye hazırız. Ormanlarımızın önemini biliyoruz. Gelecek nesillerimize de sağlıklı bir yaşam alanı bırakmaya gayret ve özen gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

9 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 324 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın