Günün Tarihi:22 Mart 2019

Geleceğin doktorları gözlemde


Özel Şahin Okulları 12. Sınıf öğrencileri Tıp alanı ile alakalı olarak merak ettiklerini öğrenmek amacıyla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti.

Doktor olabilmek

Hastanede haftalık olarak düzenlenen Genel Cerrahi Konseyine misafir olarak katılan öğrenciler, alanında uzman doktorlardan teşhis ve tedavi sürecinde izlenen yolları merakla dinledi. Öğrencilere kısa bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştiren Gastroentroloji Cerrahi Kliniği doktorlarından Doç. Dr. Kerem Karaman,tıp fakültesinde doktor olabilmek için öğrencilerin dikkate alması gereken konuları değindi.

Ders çalışma

Başarının sadece mesleksel başarıdan ibaret olmadığını dile getiren Karaman,iletişim, sosyal yaşam, sağlık gibialanlardaki başarılarının da dikkate alınması gerektiğini ifade etti. Karaman, ders çalışma zamanı ile insanın kendisine ayırdığı zamanın dengelenmesi gerektiğini ifade ederek, kendi deneyimlerini öğrencilere aktardı.

Belgeleri incelediler

Toplantı sonrası hastaneye gerçekleştirdikleri ziyaretten oldukça memnun olduklarını ifade eden öğrenciler daha sonra Doç. Dr. Karaman’ın serviste bulunan odasına geçerek tıp fakültesi diploması ve belgeleri inceleyerek meraklar ettikleri sorulara yanıt buldular.

 

12 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 568 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın