46 şüpheliden 13’ü tutuklandı13 Nisan 2018, Cuma

Deşifre edildi

İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, terör örgütlerinin deşifre edilmesi ve eylemlerinin önlenmesinin amacıyla 19 Mart-11 Nisan'da kent genelinde operasyonlar düzenlendi.  

FETÖ/PDY

Bu kapsamda Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/FDY) yönelik operasyonlarda, 37 kişi hakkında adli işlem başlatıldı. Operasyonda gözaltına alınan 36 kişiden emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 9 şüpheli tutuklanırken, 20 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

4 kişi daha

Kentte yakalanan 4 kişi soruşturmaların yürütüldüğü illere teslim edilirken, gözaltında bulunan 3 şüphelinin işlemleri sürerken, firari olan 1 kişiyi yakalama çalışmaları sürüyor.

Askerlerin durumu

Ayrıca bu şüphelilerden, halen aktif görevde bulunan, ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanarak kontörlü telefonlar üzerinden haberleşmek suretiyle örgütsel toplantılar düzenlenmesi eylemlerini gerçekleştirdikleri tespit edilen, (1) Üsteğmen, (1) Teğmen, (9) Astsubay ve  (1) Uzman Onbaşı olmak üzere toplam (12) şüpheli 11.04.2018 günü adli makamlara sevk edildi. (1) Teğmen ile (1) Astsubay tutuklanarak cezaevine teslim edilirken, (1) Üsteğmen, (8) Astsubay ile (1) Uzman Onbaşı ise Adli Kontrol kararı ile serbest kaldı.

 

Bu haber toplam 516 defa okundu.