Günün Tarihi:22 Mart 2019

Çocuklar özgürce boyadı


Otizm Farkındalık ayı kapsamında Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda Otizm’e +1 Kardeş Projesi adıyla “Özgür Boyama Duvarı” etkinliği yapıldı.

Düzenlenen etkinliğe,Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, siyasi parti temsilcileri, Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, Atike Hanım Ortaokulu, Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu, Noksel İlkokulu, Yeni Mahalle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yeni Mahalle Anaokulu Lisesi öğrencileri ile Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin farklı bölümlerinden öğrenciler ve veliler katıldı. Başkan eşi Dilek Püsküllü’de, boyama yaparak etkinliğe destek verdi. Çocuklar etkinlik boyunca boyama duvarına, özgürce resimler çizip bol bol eğlendiler. Bütün çocukların engelleri bir kenara bırakıp mükemmel bir uyum içinde yaptıkları boyama etkinliği bir şenlik havasında geçerek,  bir kez daha “Otizmin farkındayız onların yanındayız” dedirtti. Etkinlikte, çocukların yapmış oldukları resim ve çalışmaların olduğu sergi misafirler tarafından gezildi. 

14 Nisan 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 657 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın