Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Amaç ‘Özgüvenli gençlik’ yetiştirmek


TÜGVA tarafından her yıl Türkiye genelinde 81 ilde düzenlenen Genç Türkiye Kongresi'nin Sakarya Çalıştayı 14 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi. Koordinatörü Adnan Dizer, “Özgüveni yüksek, icat çıkarmaktan çekinmeyen bir gençlik oluşması gayretindeyiz” dedi.

110 öğrenci

Bu yıl Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle TÜGVA Sakarya Lise Koordinatörlüğü bünyesinde düzenlenen Genç Türkiye Kongresinde Sakarya'nın farklı liselerinden seçilmiş 110 öğrenci bağımlılık ve bağımlılıkla mücadele, çevre ve doğa bilinci, gündelik hayatta doğruluk, toplumsal rollerimiz, özgürlük mü, adalet mi, popüler kültür, bilgi kaynaklarımızın sorgulanması gibi konular üzerine gerçekleştirdikleri çalıştaylar sonucunda bildirilerini yayınladılar.  Her tema için seçilen öğrenciler önümüzdeki ay yapılacak Türkiye finalinde Sakarya’yı temsil edecekler.

Teşekkür

Programda konuşan TÜGVA Sakarya Teşkilat Koordinatörü Adnan Dizer, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak özgüveni yüksek, icat çıkarmaktan çekinmeyen bir gençlik oluşması gayretindeyiz. Dünya görüşlerimizin farklılığı Genç Türkiye Kongremizi besleyen en önemli  unsur. Muhataplarımızın haklı olabileceği gerçeğini, hayatımızın her alanında aklımızdan hiç çıkarmamalıyız. Gençlik olarak sadece yarının değil bugünün de mesuliyetini üzerimizde hissetmek mecburiyetindeyiz. Biz, bu mesuliyetin bugün gereğini yaptığımızı düşünüyorum. Süreç içerisinde bizlere ciddi desteklerini sunan Sakarya Büyükşehir Belediyemize şükranlarımızı arz ediyoruz. Gençliğin derdiyle dertlenen, Türkiye’nin maarif davasının kahramanları, öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi. 

16 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 468 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın