Günün Tarihi:26 Mart 2019

Afete karşı bilinçlendiler


Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği (TGD) üyelerine İl Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından Temel Afet Bilinci kapsamında eğitim verildi.

TGD Başkanı Hülya Lüleci ile yönetimince düzenlenen eğitim programında  AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, TGD üyelerine ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verdi. Kaşkaş, olası bir deprem ve afet durumunda neler yapılması gerekenleri anlattı. Kaşkaş, öncelikle ilimizin afetzedeliğini ortaya koyarak,  geçmişte yaşadığımız afetler ve toplum olarak ödediğimiz bedelleri anlattı. Kaşkaş, ‘bundan sonra olası bir depremde, afette neler yapabiliriz? En az hasarla atlatabilmemiz için devlet olarak, vatandaş olarak, sivil topluk kuruluşları olarak neler yapmamız gerek? Ders almamız gereken hususlar neler?’ konularında TGD üyelerine eğitim verdi.

16 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 360 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın