Günün Tarihi:15 Aralık 2019

Hedef; Her okulda TEKLİ EĞİTİM!


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, il genelinde yapımı devam okul inşaatlarını yerinde inceleyerek, ilgili mühendis ve inşaatları yapan firma sorumlularından bilgi alırken, yeni eğitim yılına binaların yetiştirilmesini istedi.

3 ilçedeki okulları

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandığı günden itibariyle yoğun bir çalışma içine giren Fazilet Durmuş, Karapürçek, Hendek ve Serdivan ilçelerinde yapımı devam eden okul inşaatlarını gezdi. Durmuş, inşaatları yapan müteahhitlerden okulların yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesini istedi.

Modern eğitim

Okul inşaatlarını yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete açılacak yeni okullarla öğrencilerimizin daha modern ortamlarda kaliteli eğitim göreceğini söyledi.

 

14 okul inşaatı

İl genelinde yapımı devam eden 14 okul inşaatının yanı sıra, 9 yeni okulun ihalesinin yapıldığı ve 15 okul yapımı için de ihale hazırlıklarının sürdüğü belirtildi. Ayrıca hayırseverlerle protokolleri yapılan 11 okuldan 3’ünün yapımı devam ederken, 8 okul için de proje çalışmalarının son aşamaya geldiği kaydedildi. 2018 yılı temel eğitim yapım programına alınan 16 yeni okul projesinin toplam maliyetinin 160 milyon lira olduğu öğrenildi.

Türkiye’de ilk 6’da

Milli Eğitim Bakanlığı Yatırım Programı Takip Sistemi verilerine göre ödenek kullanımında ve inşaatların hızla gerçekleşmesinde Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Hizmetlerinin Türkiye’de ilk 6 il arasında yer aldığı ifade edildi. Yeni üretilecek okul inşaatları projeleriyle bu sıramızın önümüzdeki süreçte Türkiye genelinde ilk 3 il arasında olması öngörülüyor.

İnşaat kalitesi

Okul inşaatlarının yanı sıra bakım onarıma alınan işlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından sürekli kontrol edilmesiyle inşaat kalitelerinin iyileştirilmesi hedefleniyor.

Tekli Eğitim

Yapılacak yeni okullarla, öncelikle ikili eğitimin sonlandırılarak tekli eğitime geçilmesi ve çocuklarımızın okul ortamlarının iyileştirilerek daha modern hale getirilmesi hedefleniyor. Durmuş, Karapürçek’teki okul inşaatı gezisinin ardından, Hendek’te 24 derslikli Anadolu Lisesi inşaatını, 100 öğrenci kapasiteli pansiyon binası inşaatını, Serdivan’da 24 derslikli imam hatip lisesi ve 24 derslikli imam hatip ortaokulu inşaatlarını yerinde inceledi. 

16 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 752 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU