Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Hendek mamografi hizmette


Hendek İlçe Devlet Hastanesi’nde mamografi cihazı hizmete girdi. Meme kanseri vakalarının erken teşhisi için önem taşıyan mamografi cihazı sayesinde ilçedeki kadınlar kanser taraması için başka yere gitmek zorunda kalmayacak.

Açılışı yapıldı

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri başkanlıklarının katkılarıyla Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser taramalarına başladı. Hendek İlçe Devlet Hastanesi’nde hizmete giren mamografi cihazının açılışı, İlçe Kaymakamı Orhan Burhan, İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fatih Yağmur, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Sedat Aydın, sağlık çalışanları ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Kanser taramaları

Açılış töreninde konuşan Kaymakam Orhan Burhan, hastaneye kazandırılan mamografi cihazı sayesinde artık Hendekteki kadınların kanser taramalarını kendi ilçelerinde yaptırabileceklerini dile getirdi. Kanserde erken teşhisin hayat kurtardığını ifade eden İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mümtaz Seyda “Adapazarı ve Serdivan KETEM'lerimizden sonra Hendek'te başlayan Kanser taramalarımızı tüm İlimizde gayretle sürdürmeye devam edeceğiz. Mamografi cihazı bulunan diğer ilçelerimizi de bu hizmetten faydalandırmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Adapazarı’na gelmeden

Kanser birimi çalışanlarının İlçemizdeki tüm kadınların ücretsiz kanser taramalarından faydalanmaları amacıyla,30 -65 yaş arası kadınları rahim Kanseri taramaları ve 50-70 yaş arası tüm kadın ve erkeklerin barsak kanseri taramasının Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünde yapıldığını kaydeden İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fatih Yağmur “Mamografi çekimleri başarıyla gerçekleştirilip merkezimize gönderilmiştir.40-69 yaş kadınlarımız da mamografi çekimlerini artık Adapazarı'na gitmeden Hendek İlçe Devlet Hastanesinde çektirebilecekler.“  diye konuştu.

Ücretsiz olarak

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Sedat Aydın, hizmetin kesintisiz devam etmesi amacıyla ilçe halkını ücretsiz sunulan bu hizmetten yararlanmaya davet etti. Hendek Belediyesi’nin kanser taramalarına destek vermek amacıyla tahsis ettiği araçla ücretsiz olarak hastaların mamografi çekimi için hastaneye taşındığı ifade edilirken, mamografi çekimlerini yaptıran kadınlar sağlanan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

17 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 523 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın