Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Miniklerin orman sevgisi


Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman sevgisi SSK Hazreti Lokman Hekim Kuran Kursu Anaokulu öğrencilerine aktarıldı.

Tohumlar ekildi

SSK Hazreti Lokman Hekim Kuran Kursu Anaokulu öğrencileri, Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret etti. Adapazarı OİM Özlem Cevahirci, ormanların önemi konusunda öğrencilere bilgiler vermesinin ardından müdürlükçe hazırlanmış olan ‘Orman Dostları’ isimli çizgi film izletildi. Minik öğrencilere ağaç ve orman sevgisini küçük yaşta aşılamak amacıyla kurulan stantta akasya, servi ve fıstıkçamı tohumları kullanılarak ekim etkinliği gerçekleştirildi.

Hediyeler verildi

Minik ellerin tohum ekimi için birbirleriyle yarıştıkları etkinlik sonunda ektikleri tohum saksıları kendi fidanlarını yetiştirmeleri için öğrencilere hediye edildi.  Tohum ekiminin ardından öğrencilere; özel tasarım tişört, içinde fidan, sincap çocuk dergisi, el broşürü, OGM baskılı kalem, şapka ve balon bulunan birer çanta hediye edildi. Yapılan etkinlikten öğretmenlerin memnun, öğrencilerin ise çok mutlu olduğu görüldü. 

17 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 443 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın