Günün Tarihi:19 Ocak 2019

 

 

CHP ‘OHAL’ için oturdu


CHP İl örgütü tüm ülke genelinde eş zamanlı yapılan OHAL’in son bulmasına yönelik oturma eylemini AKM önünde yüzlerce partilinin katılımı ile gerçekleştirdi. Eyleme MHP Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Orhan Büyü de destek verdi

Oturma eylemi

Adapazarı Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen eyleme CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un yanı sıra İl Başkanı Erdoğan Isır, İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, ilçe başkanları, parti yöneticileri ve yüzlerce partili katıldı. Oturma eylemi öncesinde bir basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, OHAL’in kaldırılmasını istedi.

 

Operasyonlar

Erdoğan Isır, “ İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi;  insan halkalını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi, gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek odaları ile birlikte sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir” şeklinde konuştu.

 

‘Can ve mal güvenliği’

Erdoğan Isır, “ AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek, bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakâr-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

 

MHP’li isimden destek

Isır’ın açıklamasının ardından grup oturma eylemine başladı. Yoldan geçen vatandaşların meraklı bakışları arasında bir saat boyunca devam eden eylem MHP Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Orhan Büyü de destek verdi. AKM önünden geçerken eylemi gören Büyü, Milletvekili Engin Özkoç ve İl Başkanı Erdoğan Isır’ın yanına oturarak OHAL’e karşı olduğunu gösterdi.

 

‘Bir kişi yönetiyor’

Eylemde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milletvekili Engin Özkoç, “ Tam bağımsızlığı ruhuna yerleştirmiş bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bu ülke geldiği noktada itibarsızlaştırılmış, dış siyaseti yok edilmiş, çocuklarını ölüme mahkum etmiş. Kendi çiftçisini, esnafını,  işçisini kendi ülkesinden kaçırır bir hale gelmiş. Sıkıntı yaşadığı her alanda demokrasi ile değil, parlamenter sistemle değil, bir kişinin iki dudağı arasından yönetiliyor” dedi. 

17 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 613 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın