Günün Tarihi:19 Ocak 2019

 

 

‘Paşa paşa ödeyecekler’


Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a sorduğu sorulara Nail Kahvecinin cevap vermesi ve verilen cevaplarında tatminkar olmadığını söyleyen Eroğlu, “İşçi kardeşlerimiz rahat olsunlar. Promosyonlarınızı paşa paşa ödeyecekler. Yalnız değilsiniz çünkü biz sonuna kadar sizin arkanızdayız” dedi.

Tekrar sordu

MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, “Yıldız Konutlarına ilişkin sorduğum soruya cevap veren Şirket Müdürü Nail Kahveci konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamayı okuduğumda Kahvecili sanki Şirket Müdürü değil de İşletme Fakültesinde öğrencilerine Belediyecilik ve Şirketlerle ilgili ders veren bir öğretim görevlisinin anlattıkları aklıma geldi. Kahveci sanırım google’ dan Belediyecilik nedir diye sormuş karşısına çıkan satırları kopyalayıp  yapıştırıp yaptığı basın açıklamasının içine atmış gibi geldi bana. Halbuki, sorduğum çok basitti. Belki anlayamamışlar diye tekrar soruyorum, ‘AK-BELDE A.Ş. vergi borcu yüzünden Belediyenin açtığı ihalelere bile giremezken 10 milyon TL’lik borcun altına neden, niçin ve nasıl giriyor. Daha doğrusu bahse konu olan o konutların alınmasında sizi zorlayan sebepler nelerdir’ “ diye konuştu.

‘Nerede kullandığınız?’

Eroğlu ikinci sorusunu da şöyle tekrarladı; “Geçimini asgari ücretle sağlayan, arabasının vergisini, akaryakıtını, içtiği çayı, yediği yemeği sizin gibi belediyeye ödetmeyen, terinin son damlasına kadar elindeki kazma ve kürekle hak ederek aldığı maaşından ödeyerek hayatını idame ettiren işçi kardeşlerimizin promosyonları ile ilgili soruydu. Bu soruya da cevap vermediniz. Sayın Akcan ve Kahveci geçmişte iyi futbolculardı.  Amenna. Biz size siz topu orta sahada dolaştırıp durun bizde izleyelim demedik ki, Sorduğumuz sorulara cevap verin dedik. Şimdi Akcan’a tekrar soruyorum 2014 yılında belediye başkanı olduktan sonra aldığınız bu promosyonları hak sahiplerine verdiniz mi? vermediniz mi? Verdiyseniz verdik diyerek kurtulun. Vermediyseniz işçiler adına aldığınız o promosyonları nerede kullandığınız. Sorum da cevabı da çok basit.”

‘Kime inanalım?’

Bu konuyla ilgili sorumu biraz daha genişletmek istiyorum diyen MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, aldığım duyumlara göre yine X bankayla 2018 yılı için promosyon için yeni bir anlaşma yapmışsınız. Miktarı da 300-500 TL arasındaymış. Sorduğum soruya verdiğiniz cevapta bana hükümetin açıklamalarını takip et diyorsunuz. Sayın Bakan Jülide Sarıeroğlu işçilerin kadroya geçmeden önce aldıkları maaşın 1,5 katını promosyon olarak alacaklarını söylüyor. Sayın Akcan, Sayın Kahveci siz şarkıyı başka telden çalıp söylüyorsunuz. Hükümet ise başka şeyler anlatıyor. Size mi inanacağız yoksa hükümete mi? Elbette ki hükümetin yaptığı açıklamaya inanacağız” dedi.

‘Çalışmayın’

İşçilere de seslenen Eroğlu, “İşçi kardeşlerimiz rahat olsunlar. Promosyonlarınızı paşa paşa ödeyecekler. Yalnız değilsiniz çünkü biz sonuna kadar sizin arkanızdayız” dedi ve açıklamasını şöyle tamamladı; “Sayın Akcan Belediye Meclisinde yaptığın konuşmada biz ufak tefek işlerle uğraşmayız. Biz büyük projelerin peşindeyiz demiş ve sorularımızla ilgili olarak da onların hepsi dedikodu demişsin. Sana ve etrafında kalan dar kadroya buradan bir dost tavsiyesinde bulunayım. Şurada kala kala 11 ayınız kaldı. Sadece 11 ay. Bu süre içinde Afyon’a gidip kaymak, Antep’e gidip kebap yiyin ama işçilerin promosyonlarını yemeyin. Büyük işler için büyük hesap yapmak lazım. Aksi halde hesap vermek hiç de kolay olmaz. Kalan süre içinde siz hiç iş yapmayın. Çünkü siz çalışmayınca Akyazı daha güzel kalıyor.” 

19 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 461 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın