Günün Tarihi:22 Şubat 2019

CHP bayram kutladı


Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Demokrasi Meydanı Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı.

Çelenk bıraktılar

Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, PM Üyesi Ayça Taşkent, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, parti yöneticileri ve partililer katıldı. CHP’li eski belediye meclis üyelerinin Atatürk Anıtına çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Hayallerin teminatı

Çelenk töreninde konuşan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, 23 Nisan’ın milletin kendi kaderinin kendi eline aldığı, var olma ve yok olma savaşını verdiği haklarını kazanarak kendi kendine egemen olduğunu gösterdiği ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği belirtti. Isır, “23 Nisan ile bugün ki Cumhuriyet yönetimimize kavuştuk. 23 Nisan ile bugün ki modern toplum yaşantımıza sahip olduk. Egemenliğimizin teminatı millet, milletimizin teminatı ise demokratik parlamenter sistemdir. Sakarya’mızın, ülkemizin teminatı ve geleceğimizin, yarınlarımızın, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı ise sizlersiniz” dedi.

 

Kitap dağıtıldı

Isır’ın konuşmasının ardından CHP İl Örgütü tarafından çoğaltılan,  Adapazarı’nın eski Belediye Başkanı Ünal Ozan döneminde bastırılan Adapazarı kitapçığı, törene katılan dönemin belediye meclis üyelerine dağıtıldı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin yanında Türk Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği de Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

 

24 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 395 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın