Günün Tarihi:22 Şubat 2019

‘Kapılarımız her zaman açık’


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, sadece otizmli çocukların eğitim gördüğü ilimizin ilk ve tek okulu olan Sakarya Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne farkındalık ziyareti gerçekleştirdi.

Tek tek ilgilendi

68 otizmli öğrencinin bulunduğu okulda özel çocuklarla yakından ilgilenen İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, ‘Otizmin Farkındayız, Onların Yanındayız’ mesajını verdi. Kurum Müdürü Ahmet Göktaş’tan çalışmalar ve okuldaki eğitimler hakkında bilgiler alan Fazilet Durmuş, çocukların sınıf faaliyetlerine katılırken, otizmli çocuklarla yakından ilgilendi.

‘Yanınızdayız’

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Necmi Sağıroğlu, Engin Kahraman, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Tezbiten’in de eşlik ettiği ziyarette öğrenci velileriyle de toplantı düzenleyen Durmuş, “Her türlü sorunlarınızda bana ulaşabilirsiniz, milli eğitim müdürlüğümüzün kapısı siz özel annelerimize her zaman sonuna kadar açıktır. Bu zor, zahmetli ve fedakar yolculuğunuzda her zaman sizlerin yanındayız” dedi.      

Tebrik

Okulun bahçesini, sınıflarını, sosyal tesislerini, Aile Eğitim ve Danışma Birimini tek tek gezen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Otizmli çocuklarının eğitim gördüğü merkeze nitelikli ve kılıcı çalışmalarla destek veren Sakarya Ticaret Borsası’na teşekkür etti. Durmuş, merkezde başarılı bir şekilde fedakarca görev yapan okul yönetimini ve öğretmenleri tebrik etti.

Merkez

Abalı Mahallesi’nde faaliyet gösteren Sakarya Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Merkezinde otizmli çocuklarımıza akademik, sosyal, öz bakım ve iletişime yönelik bireysel ve grup eğitimleri 42 öğretmenle sağlanıyor. 68 otizmli eğitim gördüğü merkezde derslerin işlendiği sınıfların yanı sıra, spor faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri spor aktivite alanları, hobi bahçeleri, hayvanat bahçesi, trafik eğitim parkurları, meyve ve ıhlamur adaları gibi birçok birim bulunuyor.

26 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 470 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın