Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Yayla’da eğlence


Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulunda okuyan öğrenciler Dikmen Yaylasında gönüllerince eğlenerek stres attı.

Şenli havasında

Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi Kültür ve Sanat Platformu ile Dikmen Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen 'Kampüs Yaylada' etkinliğinin üçüncüsü öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Kampüs Yaylada etkinliğinde öğrenciler doğal güzelliklerin içerisinde piknik ve şenlik havasında eğlenerek stres atarken, etkinlikte doğa yürüyüşleri, çuval yarışı ve halat çekme yarışları yapıldı. Havanın güzel olması nedeniyle bölge halkı da etkinliğe destek verdi.

 

300 öğrenci

Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi Kültür ve Sanat Platformu ile birlikte organize edilen etkinliğe 300 öğrencinin katıldığını belirtti.

 

İzin verdiler

Ayvaz, " Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin bu şekilde etkinlik yapmaya yerleri yok. Bizimde burası Dikmen yaylamız 1725 rakımdadır. Burası doğayla ile iç içe. Tam bir yayla havası var. Hendek MYO dekanı ile görüştük. Onlarda böyle bir etkinlik yapmamıza izin verdiler. Öğrencilerimizi buraya çıkardık. Bu yıl üçüncüsünü düzenledik. Bu yıl ki etkinliğin adı 'Kampüs Yaylada' sloganıyla etkinliğimiz başladı. Dikmen Mahallesi böyle etkinliklerden çok memnun. Kendileri de katılıyor. Herkes çok seviyor böyle etkinlikleri" dedi.

 

Yayla havası

Hendek MYO okuyan Şule Kantarcıoğlu ise yaptığu açıklamada, "Adapazarı daha sıcak ve dikmen yaylası daha güzel serin. Burası yüksek kesim olduğu için tam bir yayla havası var. Bizler burayı çok beğendik. Açık bir alan. Etkinlik çok güzel oldu. Çok beğendik. Eğlendik buradaki etkinlikte" diye konuştu.

 

2 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 546 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın