Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Doktorların dev buluşması


Türk Kardiyoloji Derneği’nin 3-6 Mayıs’ta Antalya’da 25. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji toplantısını gerçekleştirilecek.

7 ülke katılacak

Türk Kardiyoloji Derneği’nin 3 bin 500 üyesi var. Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Kardiyoloji Birliği Başkanlığı görevini 4 yıldır sürdürmekte olan SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Ramazan Akdemir 25. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji toplantısının 3-6 Mayıs’ta Antalya’da yapılacağı açıkladı. Akdemir, “Yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla 5 otel kapatılacak ve canlı yayınla kongremizi gerçekleştireceğiz. Çin, Hollanda, Fransa, İtalya, Almanya olmak üzere 7 ülkeden konuşmacılar davet edildi. 3 ayrı ülkeden uyduyla TGRT uydusu kiralayıp canlı yayın araçlarıyla yayın yapılacak.”

Organizasyon

Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Dekan Akdemir, “Ameliyathaneye kamera ve ses kayıtları koyuyoruz. Yönetimin bu organizasyonuyla Antalya’da ki kişi Cidde’de ki kişi operasyon odasına giriyor. İşte neler yapıyorsunuz nasıl yapıyorsunuz, ne tür teknikler uyguluyorsunuz, hangi malzemeler kullanılıyor. Tabi bunun süre sınırlaması var. Bunları organize ediyorsunuz. Bizzat canlı yaptığımız için bir gün önceden kongre merkezine gidip canlı yayın araçlarımızı kontrol ediyoruz. Tabi ki yayın kazaları olsa da yıllardır bu işi yaptığımız için tecrübemiz var ve durumu idare ediyoruz” şeklinde konuştu.

Canlı yayınlanacak

Akdemir, “Mesela İtalya’nın Milano şehrinden bir canlı yayın alıyoruz. Oradaki meşhur bir hoca ameliyatını yapıyor. Salondakilerde onu izliyor ve sorularını yöneltebiliyor. Bu ayarda başka bir kongre olduğunu da zannetmiyorum.  Bu kongrede canlı yayında kalp kapak değişimi, atar damara stend, karın damarına yerleşen aort damarına yerleşen baloncuğun tedavisi, şah damar hastalığının tedavisi, kalbi delik doğan çocukların canlı yayında tedavisi ve her türlü kalp hastalığı olan tedavilerini gerçekleştireceğiz. Türkiye’de ki kardiyoloji uzmanların böylelikle bilgisini arttırıyoruz.”

Kongreye davet

Meslektaşlarını kongreye davet eden Akdemir, “Her yıl gerek yurt dışından gerekse yurt içinden girişimsel kardiyoloji alanında önemli çalışmaları ve uygulamaları olan bilim adamları ve operatörler bu toplantı için bir araya gelmektedirler. Tüm dünyadan önemli konuşmacı ve katılımcıları bir araya getiren bu toplantının sadece bilgi paylaşımı ve tecrübe aktarımı değil; özellikle uluslararası bağlantıların kurulduğu, genç arkadaşlarımızın ufkunu açan yurt dışı ziyaretlerine zemin hazırlayan bir platform olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı

2 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 1789 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama