Kadınlar hünerlerini sergiledi3 Mayıs 2018, Perşembe

Ekonomik hayat

Dönem sonu törenine İlçe Kaymakamı Vekili Alper Balçı, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, daire müdürleri ve kursiyerlerin yakınları katıldı.

Ferizli İlçe Kaymakamlığına vekalet eden Kocaali Kaymakamı Alper Balcı törende yaptığı konuşmasında, “Devletimiz alilerin her zaman yanındadır. Kadınlarımızın kendini gösterdiği bu kurslarda ekonomik hayata da katılım sağlıyorlar. Kaymakamlığımızın bünyesinde açılan kurslara her yaş grubundan bayanlar başvuruyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Buradaki el sanatları eserlerini hepsi birbirinden güzel. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

438 kadına belge

Kaymakam Balcı, “Hedefimiz evlerinde boş oturan bayanlarımızı, gençlerimizi daha fazla el  sanatlarına çekmek,  sosyal alanlarda yeni arkadaşlar edindirmek ve  kaynaştırmaktır. Burada 16 kurs hocamızın verdiği eğitimler ile  438 kardeşimiz  belge almaya hak etmişlerdir.  Kurslarımıza ilgi gösteren  tüm kursiyerlerimize ve  hocalarımıza teşekkür ediyorum”  dedi.

 

Çevrem genişledi

Kursiyerler den 60 yaşındaki Tenzile Harbi ise, “3 dönemdir SODAM kurslarına katılıyorum. Kurslara katıldıktan sonra çevrem genişledi. Çok mutluyum ve kendimi güçlü hissediyorum. Bize bu imkanı sağlayan devletimize, kaymakamımıza ve başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Bu haber toplam 1717 defa okundu.