Günün Tarihi:23 Şubat 2019

TÜBİTAK 4006 heyecanı


Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından TÜBİTAK’ın desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı. Programda Hendek Belediyesi’nin desteği ile yapılan halı sahanın açılışı da yapıldı.

Açılışa katılım

Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen programa,  Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püskülü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, Okul Müdürü Alaattin Gülmez, öğrenci ve veliler katıldı.

 

20 Proje

Okul Müdürü Alaattin Gülmez, fuarla ilgili misafirleri bilgilendirerek, TÜBİTAK’ın desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarındatoplam 20 projenin, 50 öğrenci, 8 danışman nezaretinde özverili çalışmaları sonucunda ortaya koyulduğunu belirterek,proje çalışmalarının her birinin ileride başarılı çalışmalara atılacak büyük imzaların ilk basamağı olabileceğini söyledi.

 

Hayal edemediği

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram da konuşmasında “ Yıl boyu öğrencilerimiz tarafından proje hazırlıkları yapıldı. Projelerin tamamı öğrencilerimizin araştırmaları ve merak ettiği konularla ilgili hazırladıkları projelerdir. TÜBİTAK Bilim programı öğrencilerimizin projelerine büyük destek olmuştur. Bizler öğrencilerimizin yıl boyu büyük heyecanla hazırladıkları projeleri hep birlikte göreceğiz. Bizlerin hayal edemediği şeyleri hayal edebiliyorlar. Bu programda emeği geçen başta okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

Tablo hediyesi

Konuşmaların ardından, okula yapılan spor sahasına desteklerinden dolayı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ’ye teşekkür plaketi ve tablo hediye edildi.  Açılış programında öğrenciler tarafından gösteri deneyleri yapılarak, okulun öğrenci korosu tarafından da ilahiler söyledi.

 

Fuar açılışı

Ardından, okulun halı saha ve TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışları yapıldı. Açılış kurdeleleri, Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram ve İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı tarafından hayırlı olsun dilekleri ile birlikte kesildi. Açılış sonrası çocukların hazırladıkları projeler gezilerek, çocuklardan projeleri hakkında bilgi alındı.

5 Mayıs 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 872 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın