Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Sakarya Alperenlerden tepki


Sakarya Alperen Ocakları Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı istişare toplantısı ve yetki belgesi takdim töreni düzenledi. Törende Başkan Cem Buğra Canlı, Medine’ye kilise yapılmasıyla ilgili kararı Sakarya Alperen Ocakları olarak kabul etmediklerini belirtti ve tüm Müslümanları tepki göstermeye davet etti.

Alperen Ocakları Sakarya il Başkanı Alperen Ocakları Sakarya il Başkanı Cem Buğra Canlı, “Türk milleti ve alperenler olarak günümüz dünyasında İslam’ın ve kutsal toprakların koruyucusu olduğumuzu ve bu uğur da yapılması gereken ne varsa çekinmeden yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Mukaddes topraklara tren yolu hattı çekilirken Resulallah efendimizi rahatsız etmemek için raylara keçe döşeten ecdadımızdaki anlayış, idrak ve şuur karşısında, İslamiyet'in gelmesi ile hükmü kalkan bir dinin İslamiyet'in doğduğu yerde kilise çanı çalmasına müsaade edecek kadar şuursuz davranan Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz esefle kınıyoruz” dedi.

 

11 Mayıs 2018 , Cuma Bu haber toplam 397 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın