Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Gençlik değişiyor


Erasmus+ kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Türkiye, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Romanya, Polonya ve İspanya’dan kurumların katıldığı ‘Sağlıklı Yaşa’ adlı gençlik değişimi projesi Karasu’da yapıldı.

Amaç

Proje kapsamında aile ziyaretleri, obezite seminerleri, vücut kitle indeksi ölçümleri, egzersiz faaliyetleri, Sağlık için 10 bin adım yürüyüşü, kültürel yemek festivali, sokak oyunları şenliği, Yassıeçit Köy ziyareti ve Acarlar Longozu gezisi gerçekleştirildi. Projenin gençlerde, sağlıklı yaşam için beslenme ve egzersiz seçenekleri konusunda farkındalık sağladığını belirten Kargenç Kulüp Başkanı Ersel Aydın, “Hazırladığımız projenin amacına ulaşıldığı düşüncesindeyim. Bu kapsamda yapılan çalışmalar ve gençlerin proje kazanımları anketler ile ölçülmüştür. Ayrıca gelen misafirler Karasu’da aileler tarafından bir akşam yemeği ve Yassıgeçit Köyünde aileler tarafından bir öğle yemeğinde misafir edilerek yemek kültürümüz tanıtılmıştır.           

Sohbet

Başkan Aydın, “Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yemek festivali hazırlığı, Karasu Anadolu Lisesi’nde sokak oyunları şenliği ve Yassıgeçit Ortaokulu’nda yaşlılarla geçmiş beslenme ve egzersiz alışkanlıkları ile ilgili sohbet edilmiştir. Bunun yanında Gazi Metal Fabrikası sosyal tesislerinde ülke tanıtımları yapılmıştır. Proje boyunca 6 farklı ülkeden gelen gençler ile Karasu gençlerinin kaynaşması kültürel geceler yoluyla sağlanmıştır. Projeler durmaksızın devam edecek” ifadelerini kullandı.

2 proje

Aydın, “KARGENÇ Kulübü mayıs ayında 2 yeni proje ile faaliyetlerine devam edecektir. 23-31 Mayıs tarihleri arasında Slovakya’da gerçekleştirilecek olan ‘Move 4 Tolerance’ adlı projeye 6 öğrenci ve 1 öğretmen ile katılım sağlayacağız. 2. olarak 28-31 Mayıs tarihleri arasında Belçika’da gerçekleştirilecek ‘Dance Against Strangeness’ adlı projenin ön hazırlık toplantısına da 2 öğretmen ile iştirak edeceğiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve belediye başkan yardımcılarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi. 

16 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 323 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın