Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Onların yüzü gülüyor


Adapazarı Belediyesi ve Türk Kızılayı tarafından hizmet veren, giyimden yiyeceğe, çocuk mamasından hasta bezine kadar birçok ihtiyaç maddesinin bulunduğu toplumsal yardımlaşma marketi, yoksulların yüzünü güldürüyor.

Sistem

Türk Kızılayı Sakarya Şubesi Başkanı  Zahit Tiryaki, hem insanların ihtiyaçlarını karşılamak hem de onların rahat ve huzurlu bir şekilde bayrama ulaşması adına faaliyet gösterdiklerini belirterek,  Gıda, giyecek yardımı ve nakit yardımlar yapılıyor. Biz burada veren elin alan eli görmediği bir sistemi oluşturduk. Biz burada bir aracı kurumuz. Bize verilen yardımları en güzel  şekilde, en modern haliyle burada 'Sosyal Yardım Marketi' vasıtası ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Buradaki marketimizdeki ürünlerin üzerinde herhangi bir marka yok. Vatandaşlarımız normal bir marketten nasıl alışveriş yapıyorsa gönül rahatlığı ile buradan da yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Yardım

Her ay 500 aileye düzenli yardım yaptıklarına işaret eden Tiryaki, "Giyimden temizlik malzemesine kadar yardım yapıyoruz. Biz burada bir gıda bankacılığı faaliyeti yürütüyoruz. Bu anlamda bizlere destek olan kuruluşlarımıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca burada Adapazarı Belediyesinin de çok ciddi katkıları var. Bizlere burada lojistik desteği de sağlıyorlar. Bizler ekibimizle birlikte aile ziyaretleri yapıyoruz ve ihtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz. Her ay düzenli gıda  ve giyim yardımı yapıyoruz. Çocuklar içinde çocuk bezleri de veriyoruz. Tüm kurum ve kuruluşların bizlere sağlamış oldukları bu imkanlar için teşekkür ediyorum" dedi.

16 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 356 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın