Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Matbaacılar sıkıntılı!


Sakarya Matbaacılar Derneği Başkanı Özcan Kam, matbaacılık sektörünün insan hayatının her yaşamında olduğunu belirtirken, son çıkan yasa ile birlikte broşür ve el ilanı basımında sıkıntı yaşamaya başladıklarını söyledi.

Reklam vergisi

Başkan Kam, tüm illerde Büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından reklam amaçlı dağıtılan evraklardan, reklam veren kişilerden yüksek miktarda reklam vergisi istendiğini belirterek, “Vergilerin yüksek olunca el ilanı, broşür ve diğer evraklar artık bastırılmıyor. Basım parasından fazla belediyelere reklam bedeli ödenmesi işleri durdurdu2 dedi.

Girdiler arttı

Ekonomik olarak doların yükselmesinin girdi maliyetlerini arttırdığını ama kendilerinin buna rağmen hemen zam yapamadığını belirten Kam, “Belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz reklam vergisini bir kez daha gözden geçirsin ve gerekirse görüşlerimizi aktarabiliriz” dedi.

Çantacılar

Başkan Kam, birde çantacı tabir edilen kişilerin iş yaptığına dikkat çekerek, “Biz Sakarya’da her türlü baskıyı yapıyoruz. Çantacılar ise diğer illere iş taşıyor. Bu tip kişilere itibar etmeyin. Yanlış bir şey olsa karşınızda bulamazsanız. Biz vergi verip eleman çalıştırıyoruz. Seçim zamanı yapılan broşürler için unutulmasın ki biz de oy kullanıyoruz” dedi.

 

16 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 368 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın