Günün Tarihi:19 Ocak 2019

 

 

'14 Mayıs bizim için bayramdır’


Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül,“14 Mayıs 1950 seçimleri; biz demokratlar için, demokrasiye, adalete inanmışlar için bayramdır” dedi.

Demokrasi komada

Türkiye’nin demokrasi ile buluşmasına aracılık eden 14 Mayıs 1950 seçimlerinin demokratlar için bir bayram olduğunu ifade eden Başkan Ergül, “Bugün demokrasimizin, iktidarın şiddetli müdahaleleri sebebiyle adeta komada olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Milletin iradesi

Ergül, “Bütün yaşananlara rağmen, milletimiz emin olsun; ülkemizde 24 Haziran'da demokrasi galip gelecek, adalet galip gelecek, milletimiz kazanacak, ülkemiz kazanacak. Unutmamak gerekir ki, Demokrat Parti, medeniyetin beşiği olarak gösterilen batıda, diktatörlüklerin, tek adamlıkların revaçta olduğu bir dönemde 27 yıllık tek parti düzenini, milletin iradesi ile yıkmıştır” diye konuştu.

 

 

16 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın