Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

‘Hedefimiz yüzde 70’


Milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “ 2002 yılından beri AK Parti girdiği her seçimden başarı ile çıkmıştır. Hedefimizi yüzde 70’in üzerine koyuyoruz. Bütün teşkilatlarımızla seçime hazırız” dedi.

Tanıtım toplantısı

AK Parti’de milletvekili adaylarının tanıtım toplantısı dün gerçekleştirildi. İl Binasında yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Başkanı Fevzi Kılıç, Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Recep Uncuoğlu, Milletvekili Adayları Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ekrem Yüce ve Lütfi Bayraktar, milletvekili aday adayları ve partililer katıldı.

 

‘Seçime hazırız’

Adayların ve seçimlerin hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Tüm teşkilatımızla birlikte seçimlerden başarıyla ayrılmak için en iyi şekilde mücadele edeceğiz. 24 Haziran seçimlerinde hiçbir yoruma ihtiyaç bırakmayacak şekilde büyük bir başarı ile çıkacağız. 2002 yılından beri AK Parti girdiği her seçimden başarı ile çıkmıştır. Nasıl ki bundan önceki seçimlerde açık ara önde çıktıysak bu seçimde de büyük bir başarı ile çıkacağız. Hedefimizi yüzde 70’in üzerine koyuyoruz. İnşallah bunu başaracağız. 24 Haziran seçimleri sert ve zor bir seçim olacak. Sandıktan ne çıkarsa başımızın üstünde yeri var. İnanıyorum ki 24 Haziran seçimlerinde Sakaryalı hemşerilerimizin bundan önce olduğu gibi partimizin yanında olmaya devam edecektir. Biz bu seçimde yeni bir yolun başlangıcında olduğumuzu söylüyoruz. Bütün teşkilatlarımızla seçime hazırız” dedi.

 

Sürpriz oldu

AK Parti Milletvekili adaylarına hayırlı olsun dileklerini ileterek konuşmalarına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, “ Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Hem teşkilat hem de yerel yönetimler olarak seçimlere hazırız. En çok oyu alarak en çok milletvekilini çıkarmak için çalışacağız. 24 Haziran seçimlerinin önemini biliyoruz. AK Parti’nin Sakarya’daki oy oranını daha da yükselteceğiz” şeklinde konuştu. Toçoğlu’nun ardından konuşan AK Parti Milletvekili Adayı Dünya Şampiyonu Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, adaylığının kendisi için de sürpriz olduğunu dile getirdi.

 

Telefon görüşmesi

AK Parti Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu, “ Pazartesi günü öğlen saatlerinde Cumhurbaşkanımız kendisi beni aradı ve bir telefon görüşmesi yaptık. Bu konuşmadan listede olmamıza yönelik bir karar çıktı. Son anda evraklarımızı toparlayarak başvuruda bulunduk. İki üç saat sonra da televizyonda adaylar arasında kendimizi gördük. 20 yıl boyunca dünyanın her yerinde yarışlara katıldık. Dünyanın her yerini gezdik ama Sakarya’dan hiç vazgeçmedim. Yine Sakarya’dan ayrılmayacağım. Cumhurbaşkanımız tarafından böyle bir görev verildiği için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” dedi.

 

Destek istedi

Siyasi konuda desteğe ihtiyacı olacağını belirten Sofuoğlu, “ Siyasi konuda hiçbir bilgisi olmayan birisiyim. Ama Sakarya’dan sıfırdan çıkarak Dünya şampiyonu olarak kariyer yaptıysak Allah’ın izni ile siyasette de büyüklerin desteği ile güzel işler yapabileceğimize inanıyorum. Dünya’nın çeşitli yerlerinde gördüğümüz güzellikleri Sakarya’mıza kazandırmaya çalışacağız” dedi.

 

Ülkemiz için

Sofuoğlu, “İnşallah kazandığımız o tecrübeleri buradaki teşkilatlardaki büyüklerimizin desteğiyle de inşallah memleketimize, ülkemize faydalı olmak için kullanacağım. Daha yolun başındayım, öğrenecek çok şeyim var, hakkımızda hayırlısı olur inşallah. İnşallah faydalı işler yapmayı Rabbim bize nasip eder."

 

Farklı bir gelecek

AK Parti Milletvekili Adayı Ekrem Yüce ise, “Bugün Sakarya’mızda tarihin en güzel günlerinden birini yaşıyoruz. Adaylarımıza ve aday adaylarımıza yapmış olduğu büyük gayretlerden dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. İnşallah Sakarya’da çok farklı bir gelecek olacak. İnşallah bu seçimler Sakarya’daki ve dünyadaki tüm mazlumların beklentilerine cevap verilecektir” dedi.

 

‘Memnun değilim’

AK Parti Milletvekili Adayı Lütfi Bayraktar, “ Kişisel olarak bulunduğum yerden memnun değilim. Ama bu dava ve hareket tüm mazlumların umudu. Gönlümüzde biraz kırıklık olsa bile şuna emin olun ki partimize bir oy daha fazla alınabilecekse elimden geleni yapacağım. Mazlumların umudunu çoğaltabilme adına elimden ne geliyorsa onu yapacağım” dedi. AK Parti Milletvekili Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek ise, “ Çok önemli bir ay bizleri bekliyor. Sakarya’da 7-0’a talibiz. Durmak yok hızlıca yola devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

‘Çıta yukarı çıkacak’

AK Parti Milletvekili ve 27. dönem Adayı Recep Uncuoğlu, “Türkiye’miz için çok önemli bir seçim olan 24 Haziran seçimlerinde inşallah hep birlikte sahada çalışacağız. Her seçime 7-0 için hazırlandık. Bunu yapacak azim, irade ve kararlılık teşkilatlarımızın her kademesinde hamdolsun mevcut. 365 gün seçim var gibi çalışan AK Parti teşkilatları bu farkını ortaya koymuştur. Millet ve hizmet için siyaset yapan irade AK Parti’dir. İnşallah hizmet çıtamız daha yukarı çıkacak” dedi.

23 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 672 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama