Günün Tarihi:20 Şubat 2019

2 nöbetçi yurt


2018 yılında üniversiteler tarafından açılacak olan Yaz Okulu, Staj, Sınav ve Kurslar kapsamında barınma sorunu yaşayacak olan öğrenciler için KYK tarafından Nöbetçi KYK Yurtları belirlendi.

Gerekli belgeler

Gerek Yaz Okulu, gerekse de Sınav, Kurs, Staj ve farklı sebeplerle yaz döneminde de kendi şehrinden uzakta bir şehirde kalacak olan öğrenciler için her ilde KYK tarafından bir ya da birden fazla Nöbetçi Yurt hizmet vermeye devam edecek. Yurtlarda kalabilmek için; İlgili belge (Yaz Okulu, Staj, Kurs, Sınav ile alakalı belge), kimlik fotokopisi ile birlikte yurdun bulunduğu ildeki KYK İl Müdürlüğü veya KYK Nöbetçi Yurt Müdürlüklerine başvuru yapması gerekecektir.

Kayıtlı olmayanda kalacak

İlgili yurt müdürlükleri tarafından ayrıca öğrenci belgesi ve dilekçe talebinde de bulunulabilecektir. Bu durumda e-Devlet üzerinden öğrenci belgesi çıktısı alınarak yurt müdürlüğüne teslim edilebilir. Yaz dönemi boyunca açık olacak olan KYK Yurtlarında sadece normal dönemde KYK Yurtlarında kalan öğrenciler değil, KYK’da kaydı olmayan öğrencilerde kontenjanlar dâhilinde kalabilecekler.

 Sakarya’da ki nöbetçi yurtlar

Sakarya Merkez Arif Nihat Asya Kız Öğrenci Yurdu 8 Haziran’dan itibaren B-C-D-E ve F blokları açık olacak. Sakarya Merkez Muhammet Fatih Safitürk Erkek Öğrenci Yurdu 8 Haziran’dan itibaren A-B ve C blokları açık olacak

28 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 694 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın