Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Altyapı geleceğe taşınıyor


Karasu ve Kocaali’de devam eden içmesuyu yatırımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin kuzeyine hem atıksu hem içmesuyu anlamında yaptığımız dev yatırımlar, bölgeyi güçlü altyapısıyla geleceğe taşıyacak” dedi.

Kuzey güçleniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Karasu ve Kocaali’yi sağlam içmesuyu altyapısıyla buluşturacak projede gelinen son nokta ile ilgili bilgiler verdi. Hazırladıkları proje ile bölgede uzun yıllar içmesuyu anlamında hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını vurgulayan Keleş, “Özellikle yaz aylarında bölgedeki nüfus büyük bir artış gösteriyor. Biz bunu hesaba kattığımız bir altyapı sistemi kuruyoruz. Daha önce Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni tamamlayarak devreye almıştık” şeklinde konuştu.

Dev yatırım

Bölgeye en az 100 yıl hizmet sunacak bir yatırım yaptıklarını aktaran Keleş, “Bölgeye Çamdağı Barajı’nı da kazandıracağız. Böylece dev yatırımlarla şehrin kuzeyini entegre bir altyapıya kavuşturmuş olacağız. Bu kapsamda toplam uzunluğu 450 kilometreye ulaşacak hattımızın 320 kilometrelik kısmını tamamlamış durumdayız. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyorlar. Yine proje kapsamında ciddi bir depolama hacmi de ortaya çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

3 depo inşası

Rüştem Keleş, “3 depo inşa ediyoruz. Bunlardan 800 metreküp kapasiteye sahip depomuz tamamlandı. 500 metreküplük depoda kaba inşaat tamam. Mekanik ekipmanların montajı yapılacak. 7 bin 500 metreküp hacme sahip depoda ise kısa süre içerisinde inşa çalışmalarına başlıyoruz. Önemli sanayi yatırımlarıyla daha da büyüyecek şehrimizin kuzeyine hem atıksu hem içmesuyu anlamında yaptığımız dev yatırımlar, bölgeyi güçlü altyapısıyla geleceğe taşıyacak” dedi. 

29 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 384 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın