Günün Tarihi:20 Mart 2019

Eğitimli itfaiyeciler!


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü’nde orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarına katılacak personele orman yangınlarıyla mücadele ile iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim verildi.

İki aşamada

Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen başkanlığında, OYM Şube Müdürü Mehmet Çalışkan koordinasyonunda, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Çevahirci, Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları, arazöz şoförleri, yangın işçileri ve hizmet vasıtası şoförlerinin katıldığı eğitim teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirildi.

Bölge Müdürlüğü

Eğitimde; araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, malzemelerin kontrolü, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu, yangın öncesi hazırlığı, yangına müdahale şekilleri ve yangın sonrası yapılması gereken işler konularında ekiplere bilgiler Bölge Müdürlüğümüz yerleşkesinde verildi.

Poyrazlar’da

Eğitimin ikinci bölümü tatbikat şeklinde Poyrazlar Mesire yerinde gerçekleşti. Olası bir orman yangınında hızlı ve etkin müdahale edilebilmesi amacıyla ekipler arasında hortum serme ve hortum ucuna en erken su verme uygulaması yapıldı. Tatbiki yangın söndürme çalışması icra edilerek eğitim tamamlandı.

Yangınsız olsun

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak yangın sezonunda vatandaşlarımızın orman yangınları konusunda hassas olmalarını bekliyor, herhangi bir yangın ve duman gördüklerinde “ALO 177” yangın ihbar hattına bildirmelerini talep ediyoruz. 

6 Haziran 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 324 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın