Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

‘Seçim Rüşveti: Millet Parkı’


Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, seçim çalışmalarını Hendek’te sürdürdü. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Yıldırım, Saadet Partisi’ne oy istedi.

Kulak tıkadılar

Cumhurbaşkanı’nın Sakarya’da yaptığı mitinge atıfta bulunan Yıldırım, “Kendisinden işsiz Sakaryalılar için iş beklerken, Sakaryalılara park sözü verdi. Stat arazisinin yeşil alan olarak kalması gerektiğini defalarca kez söyledik. En son geçen hafta radyo programında bu konuyu uzun uzun tartıştık. Sakarya’daki birçok siyasetçi ve STK temsilcisi de bu yönde görüş bildirdi. Ama Sakaryalılardan kopuk iktidar milletvekili temsilcileri tüm bu isteklere kulaklarını tıkadılar. Becerip de sorunu çözemediler. Sakarya’yı her konuda olduğu gibi bu konuda da sahipsiz bıraktılar. Cumhurbaşkanı baktı çok tepki var. Bir çok ilde yaptığı uygulamayı Sakarya’da yapmazsa hepten kötü olacak. Sakarya’da da ‘Millet Bahçesi’ dedi.

 

Seçim rüşvetidir

Bu konunun tüm Sakarya ayağa kalkmasına rağmen bugüne kadar çözülememesi Sakarya’nın sahipsizliği ve milletvekillerinin beceriksizliği; bugün çözülüyor olması da tam anlamıyla bir seçim rüşvetidir.” dedi. Yıldırım, Cumhurbaşkanı’nın seçim vaadi olarak Sakarya’ya sadece park sözü vermesinin de ayrıca tükenmişliğin bir kanıtı olduğunu da vurguladı.

 

Dışı seni içi beni

Buzdolabı açıklamasının da büyük bir talihsizlik olduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

“Dışı seni içi beni yakar misali. Buzdolabı var ama o buzdolabının için nasıl doluyor bunu bir tek benim vatandaşım biliyor. Mübarek ayda Allah nasip ederse fitrelerimizi vereceğiz. Diyanet İşleri’nin bir kişinin asgari geçim miktarına göre hesapladığı bu seneki Fitre rakamı en az ne kadar:19 TL. 4 kişilik ailenin bu rakama göre karnının doyması için aylık ne kadar para gerekiyor: 2 bin 280 TL. Peki Asgari ücret ne kadar? Daha fazla soruya ve yoruma gerek yok”

 

Sakaryaspor’da oynama

Cumhurbaşkanı’nın üst lige çıkamayan Sakaryaspor ile ilgili sözlerine de atıfta bulunan Yıldırım, “Sakaryaspor, üst lige çıkamadı. Ben mi çıkıp top oynayayım’ sözleri de Sakaryalıları rahatsız etmiştir. Kimse Sayın Cumhurbaşkanından Sakaryaspor formasını giymesini beklememektedir. Ama Başakşehir Spor Kulübü, Kasımpaşaspor gibi Süper Lig’in önemli takımlarına verdikleri desteklerden çok daha azını Sakaryaspor’a da verseydi, biz Süper Lig’de şampiyonluğa oynayan bir takım olurduk. Sakaryaspor’un potansiyeli o saydığımız takımlardan kat kat fazla” dedi.

 

7 Haziran 2018 , Perşembe Bu haber toplam 619 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama