Günün Tarihi:22 Şubat 2019

‘Sakarya kararını verdi’


MHP’de seçim sonuçları il binasına kurulan dev ekran heyecan içerisinde takip edildi. Milletvekili seçilen Levent Bülbül, “

İttifakın oyları

Levent Bülbül, “Türkiye’de şuan Cumhur İttifakı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu oluşturduğu görülüyor. Cumhurbaşkanı seçiminde birinci turda Cumhur İttifakının adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci olarak kazandığı görüyoruz.  Sakarya açısından da Milliyetçi Hareket Partisi 1 milletvekili çıkardığı görülüyor. Sakarya kararını vermiştir. Sonuç olarak ortaya çıkan neticeler milletimize vatanımıza hayırlı olur. İYİ Partinin bir aday çıkarması durumu ise milletin dediğinin üzerine benim bir şey söylemem imkansız. Ama milliyetçi Hareket Partisinin şuan itibariyle aldığı oy bellidir. Cumhur İttifakının aldığı oy bellidir. Biz bir seçim süreci geçirdik. Bununla ilgili gerekli değerlendirmeler vakti geldiğinde yapılacaktır” dedi.  

 

Sakarya’nın takdiri

Ahmet Ziya Akar ise, “Sayın Milletvekilimiz Levent Bülbül açıklamalarına katılıyorum. Sonuçta bu bir demokrasi sınavıydı. Verilen demokrasi sınavındada Sakarya halkı bir karar verdi. İradisini sandıkta gösterdi. Önemli  olan bizim için cumhur ittifakının buradan başarıyla  çıkmasıydı. Bu başarı sağlandı ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  ilk turda  cumhurbaşkanı seçildi. Bu Cumhur İttifakının ilk hedefi böylelikle gerçekleşti. İkinci hedefimiz ise MHP’nin daha çok sayıda milletvekili çıkarabilmekti. Ancak Sakarya halkının takdiri diyebileceğimiz noktada tekrar tek milletvekili çıkardık. Bu saatten sonra meclis çalışmaları ve mecliste göstereceği performansla Sakarya’ya değer katacağını düşünüyoruz” dedi.  MHP eski Milletvekili Zihni Açba ise, seçim sonucu değerlendirmekten kaçarken rahatladığını ve sonuçlardan mutlu olduğunu söyledi. 

25 Haziran 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1101 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın