Günün Tarihi:17 Kasım 2018

 

 

İLİTAM’da mezuniyet coşkusu


Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans Tamamlama Programı (İLİTAM) 2017-2018 öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleşti.

Diyanet Vakfı

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törene İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Türkiye Diyanet Vakfı İslâm Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Raşit Küçük, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

 

139 öğrenci

Törenin açılış konuşmasını yapan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, bu yıl İLİTAM programından 139 öğrencinin mezun olduğunu belirterek, ‘’139 değerli kardeşimizi daha fakültemizin mezunları arasına katıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin mezuniyetlerinin kendileri, aileleri ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyor kendilerini ve değerli ailelerini tebrik ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Önde gelen fakülte

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin uluslararası tanınırlığa sahip olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Bostancı, “Fakültemiz yetkin akademik kadrosu, lisans ve lisansüstü programları ve ilahiyat lisans tamamlama programı (İLİTAM) ile birlikte 4 bini aşan öğrenci sayısı ile birlikte ülkenin en büyük, önde gelen İlahiyat fakültelerinden birisidir.  Üniversite tercihlerindeki sırası, akademik başarıları,  düzenlediği ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılar, yurt dışı öğrenci değişim programlarına aktif katılımı ve diğer faaliyetleri ile benzeri kurumlar arasında haklı bir yer edinmiş ulusal ve uluslararası arenada tanınırlık kazanmıştır’’ dedi.

 

Aynı duruşu sergileyeceğiz

Prof. Dr. Bostancı, “Ülkemizin 15 Temmuz sonrasında geçirdiği zorlu süreçte ve öncesinde daima ülkesinin ve milletinin yanında kararlı bir duruş sergileyen fakültemiz bundan sonraki süreçte de aynı duruşu yine kararlılıkla sürdürecek ve ‘’İki günü birbirine eşit olan ziyandadır’’ kutlu sözünden aldığı inançla daima daha iyiye ve güzele olan gelişimini devam ettirecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fakültemiz İslami ilimleri temel kaynaklarından okuyup anlayabilen, alanı ile ilgili yeni bilgi, ihtiyaç ve eğilimleri takip edebilen, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, uzlaşmacı, kültürlü, etik ve estetik değerlere sahip, toplumla bütünleşmiş, evrensel değerleri özümsemiş, mesleğinin gerektirdiği kişilik özelliklerine sahip yetkin bireyler yetiştirmek şeklindeki temel amacı doğrultusunda öğretim elemanları idari kadrosu ve öğrencileri ile omuz omuza çalışmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

İslam’ı yaşayın ve öğretin

İLİTAM mezunu öğrencileri tebrik eden Türkiye Diyanet Vakfı İslâm Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Küçük, “Mezunları arasında kızımın da olduğu öğrencilerimize tavsiyem, dini sadece kendi toplumumuza değil başka alemlere anlatmak gibi bir görevimiz var.  Hiçbir peygamber, evde oturup Allah beni görevlendirdi, inanmak isteyen gelsin dememiştir. Bütün peygamberler insanların ayağına gitmiştir. Peygamber Efendimiz ömrünün sonuna kadar, İslam’ı yaymak için mücadele etmiştir. İslam’ı varlığı ile yaşamak sözlerden daha etkilidir. Sizlerden isteğim hayatınız boyunca mümkün olduğu kadar İslam’ı şahsınızda yaşamaya çalışın ve başkalarına İslam’ı öğretme gayreti içinde olun. Diğer ülkelerde yaşayan insanlara dinimizi öğretmek için onların dillerini öğrenin” ifadelerini kullandı. Tören mezunlara plaket takdimi, yemin  ve kep atma ile son buldu.

4 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 933 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın