Günün Tarihi:16 Temmuz 2019

Garantili içme suyu


Taraklı ve Geyve’nin içmesuyu geleceğini garanti altına alacak 45 milyonluk projede devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler veren Dr. Rüstem Keleş, “3 adet terfi merkezimizin inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

33 mahalle

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Geyve ve Taraklı’nın içmesuyuna güvence sağlamak için hayata geçirilen 45 milyonluk projede çalışmalar devam ediyor. Devam eden proje ile ilgili açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz gerek Taraklı ilçe merkezinde, gerekse yüksek rakımda bulunan mahallelerde içmesuyu hattı inşa etmeye devam ediyorlar. Depo ve terfi merkezlerinde de çalışmalarımız sürüyor.  Projemizin 1. etabı tamamlandığında 33 mahalleyi bol ve sağlıklı içmesuyu ile buluşturmuş olacağız” diye konuştu.

Gelecek hesabı

Dr. Rüstem Keleş, “Bizler projemizi gelecek nüfus projeksiyonlarını da hesaba katarak planladık. Son derece kaliteli malzemeler kullanarak 100 yıldan daha fazla hizmet verecek sağlam bir altyapı inşa ediyoruz. Projemiz ile Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahalleleri ile Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar Mahallelerimize dünya standartlarında temiz, sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştıracağız” dedi.

Çalışmalar

Projenin kapsamında 168 kilometrelik içmesuyu hattı, çeşitli kapasitelerde 8 adet depo ve 3 adet terfi merkezi yer aldığını belirten Keleş, “168 kilometrelik hattımızın 60 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda. Avdan bölgesinde yer alan 600 metreküplük depomuz ile Esenyurt bölgesinde yer alan 50 metreküplük depolarımızın betonarme imalatları tamamlandı. Kısa süre içerisinde mekanik ekipmanların montajına başlanacak. Esenyurt’ta yer alan 300 ve Avdan’da yer alan 200 metreküplük depolarda ise betonarme imalatlar sürüyor. 3 adet terfi merkezimizin inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hattın tamamlanmasının ardından 900 metre rakımda bulunan vatandaşlarımızın musluklarına dahi el değmemiş yer altı sularını ulaştıracağız. Bu projemiz kapsamında inşa edilen hatlar ilerleyen yıllarda Akçay ve Ballıkaya Barajları ile de entegre edilebilecek” dedi.

5 Temmuz 2018 , Perşembe Bu haber toplam 536 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama