SAÜ’de gurur günü7 Temmuz 2018, Cumartesi

Törene katılım

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genel Mezuniyet Törenine Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, SAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Kadir Ardıç, dekanlar, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, açılış konuşması ile devam etti.

 

110 bin mezun

Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, mezuniyet törenlerini hafta boyunca çeşitli bölgelerden gelen 50 bini aşan mezun yakınları ile birlikte büyük bir coşku, gurur ve huzur içinde gerçekleştirdiklerini söyledi. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde verdikleri 10 bin mezun ile birlikte 150 bini aşan Sakarya Üniversiteli mezun sayısına ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu öğrenciler, aileler ve öğretim üyeleriyle birlikte yaşadıklarını aktaran Prof. Dr. Yalçın, “Üniversitemiz, çağdaş kampüsü, teknolojik altyapısı, eğitim, öğretim ve araştırma olanakları ile her geçen gün tercih edilen üniversitelerden biri haline gelmektedir” dedi.

 

Geleceği şekillendirme

Sakarya Üniversitesi’nin gelişmesinde en büyük desteği mezunlarından, mensuplarından, öğrencilerinden ve onların başarılarından aldığına vurgu yapan Rektör Vekili Yalçın, “Sakarya Üniversitesi ailesi, devletin her kademesinde başarılı görevler yapanlar ve toplumsal alanda önemli yerlerde bulunanlarla her geçen gün büyümektedir. Sevgili öğrenciler, üniversitemizde edinmiş olduğunuz bilgi ve yetkinliklerle ülkemizde ve dünyanın her yerinde başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum.  Geleceği şekillendirme görevi sizlerindir. Sürekli değişen dünyaya ayak uyduracak becerilerinizi sürekli geliştirme gayreti içinde olun. Farklı düşünebilme zenginliğinizi geliştirin, hangi alanda olursanız olun farklı olmaya, farklılık yaratmaya çalışın” dedi.

 

Dereceye girenler

Tören, konuşmaların ardından fakültelerinde, MYO programlarında ve üniversitede dereceye girenlerin belgelerini ve ödüllerini alması ile devam etti. Üniversite birincisi İşletme Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümünden Elif Haldız, belgesini ve ödülünü Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy ve Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın’dan alırken, üniversite ikincisi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden Aykut Öztaş, belgesini ve ödülünü milletvekili Ümit Dikbayır ve Prof. Dr. Musa Eken’den, üniversite üçüncüsü Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden Fatma Canlı belgesini ve ödülünü Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’tan aldı. Meslek yüksekokulları birincisi Adapazarı MYO Bilgisayar Programcılığı bölümünden Rameş Aliyev’e ise belgesini ve ödülünü Prof. Dr. Kadir Ardıç verdi. Mezunların heyecanı yüzlerinden okunurken, aileler ise duygu dolu anlar yaşadı.

 

SAÜ’lü olmaktan gururluyuz

Üniversite birincisi Elif Haldız, tüm mezunlar adına bir konuşma yaptı. Lisans eğitimi boyunca hem okuyup hem çalıştığını dile getiren Haldız, Türkiye’de ve dünyada lider üniversiteler arasında olmayı hedefleyen bir üniversiteden mezun olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

Emin adımlarla

Üniversite yönetiminin de kendilerini her zaman desteklediğini belirten Haldız, “Değerli hocalarım, Sakarya Üniversitesi’ne adım attığımız ilk günden bu güne kadar seçtiğimiz mesleklerde başarılı olmamız için bize yol gösterdiniz ve o yolu aydınlatarak bizlerin emin adımlarla ilerlememizi sağladınız. Bu vesileyle tüm hocalarımıza mezun arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.  Haldız, konuşmasının ardından mezuniyet kütüğüne isimliğini çaktı. Öğrencilerin mezuniyet yeminini okumaları ile devam eden program, kep atma töreni ile sona erdi.

 

Bu haber toplam 1113 defa okundu.

Resim Galerisi