Günün Tarihi:22 Şubat 2019

SAÜ’de çifte mezuniyet


Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Törene katılım

SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Sahasında gerçekleştirilen törene Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Can Kurnaz, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Gurur duymanızı

Konuşmasına Sakarya Üniversitesi’nin bugüne kadar 100 bini aşkın mezun verdiğini hatırlatarak başlayan Rektör Prof. Dr. Yalçın “Sakarya Üniversitesi 1970 yılında 2 bölümlü bir yüksekokul olarak hayatına başladı. Bugün ise 80 binin üzerinde öğrencisi olan büyük bir ailedir. Sizlerde bu ailenin birer mensubusunuz. Umarım bundan sonraki hayatınızda başarılı olmaya devam edersiniz. Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duymanızı istiyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Spor 242 mezun verdi

Törende bir konuşma yapan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Can Kurnaz, Spor Bilimleri Fakültesi’nin bu dönem 4 bölümde toplam 242 mezun verdiğini söyledi.  Prof. Dr. Kurnaz, “Mezun olan öğrencilerimiz kendi geleceklerini en iyi şekilde çizecekler ve hayatta mutlu olmayı başaracaklar. Yüzünüzün hep gülmesini arzu ediyorum” diye konuştu.

Bin 470 öğrenci

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu ise konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı. Mezuniyet törenlerini hasat dönemlerine benzeten Prof. Dr. Daşcıoğlu, “Her sene bugünü hasret ve coşku ile bekliyoruz. Dört yılında sonunda meyvelerimizi bugün topluyoruz. Bu sene üniversitenin en çok mezun veren fakültesiyiz. 19 bölümün 13’ünde eğitim-öğretim yapılıyor. Toplamda bin 470 öğrenciyi mezun ediyoruz. Öğrencilerimizden beklentilerimizi 4 yıl boyunca dile getirdik. Öğrencilerimizin topluma fayda sağlayacağına, ülkemizi geliştirmeye devam edeceklerine hiç şüphem yoktur. Ailelerimizi, akademisyenlerimizi kutluyor, öğrencilerimizin gösterdikleri çabalardan dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İşte birinciler

Konuşmaların ardından dereceye giren mezunlara plaket ve belgeleri takdim edildi.

Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi Çeviribilim mezunu Merve Çukurova’ya belge ve hediyesini Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın ve Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu takdim etti.

Mezunlar adına

Spor Bilimleri Fakültesi birincisi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu Onur Fidan belge ve hediyesini Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Can Kurnaz’ın elinden aldı. Fakülte birincileri Merve Çukurova ve Onur Fidan, törende mezunlar adına birer konuşma yaptılar. Tören, öğrencilerin mezuniyet yeminini okumaları ve keplerini havaya atmaları ile sona erdi. 

9 Temmuz 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1118 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın