Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Hoş geldin Şampiyon


Yıldızlar Dünya Güreş şampiyonasında 60 kiloda şampiyon olan Serhat Kırık Sarıcalar mahallesindeki aile ocağına gelirken ve mahalle sakinleri tarafından davul zurna ile karşılandı.

Dünyanın en büyüğü

Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’te düzenlenen yıldızlar dünya güreş şampiyonasında 60 kiloda Dünya Şampiyonu olan Serhat Kırık, ağabeyi Samet’in kullandığı özel araç ile Sarıcalar mahallesindeki evi önünde yer yerinden oynadı araçtan inen Serhat evinin kapısına kadar omuzlarda taşındı.

Göz yaşları

Şampiyon Serhat’ın ailesi ile buluşması çok duygulu anlar yaşattı, Anne Semahat Kırık “ Oğlumla gurur duyuyorum, bize ve Türk milletine en büyük hediyeyi verdi, artık bu madalyaların sayısını çoğaltacak, oğlumun Olimpiyat şampiyonu olması için üzerimize düşen görevi sonuna kadar yapacağız.” dedi. Serhat annesinin konuşmasından sonra şampiyonluk madalyasını annesine armağan ederek boynuna taktı.

Babası teşekkür etti

Baba Ergun Kırık “ Çok mutluyuz, oğlumun bu büyük başarısının mimarları başta Ali İnci olmak üzere Hendek Güreş ihtisas kulübü başkanı Harun Kaynak, eski başkanı Seyfullah Köstereli, Sefer Sarı, Ebubekir Yılmaz, Zafer Başar ve diğer antrenörleri candan kutlarım bu başarı takım çalışmasıdır” dedi.

Tebrikler gece boyu sürdü

Şampiyonun evine geldiğini duyanlar akın akın Serhat’ın evine gelerek tebrik etmek için uzun kuyruklar oluşturdu.  Hendek Güreş İhtisas kulübü yöneticileri ve Serhat’ın antrenörleri de tebrik alanların başında geldi. Güreşe federasyonu yağlı güreş yürütme kurulu üyesi Bahattin Aydın Serhat’ı kapıda karşıladı şampiyonluğunu kutlayarak “ Hoşgeldin şampiyon” dedi.

 Yemek

Şampiyon güreşçi Serhat Kırık’ın  karşılama törenine gelen aile yakınları, mahalle sakinleri ve Güreş camiası mensuplarına yemek ikramı yapıldı.

11 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 333 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın