Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Konservatuarda mezuniyet


Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Törene katılım

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreni, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Ardıç, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak, akademisyenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

İz bırakanlardan

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir mezuniyet töreninde yaptığı konuşmasında, “Sakarya Üniversitesi olarak büyük bir aileyiz. Bugüne kadar yüz bini aşkın mezun verdik. Sizlerde büyük bir ailenin birer parçasınınız. Bundan sonraki yaşamınızda hayata iz bırakanlardan olmanızı temenni ediyorum. Kariyer yaşamında çeşitli zorluklarla karşılaşabilirsiniz fakat bu zorluklara göğüs gererseniz başarılı olabilirsiniz. Bundan sonraki yaşamınızda sevdiklerinizle birlikte huzur ve mutlulukla kalmanızı temenni ediyorum” dedi.

 

Destek olacağız

Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak  konuşmasında şunları söyledi “Bu yıl 14’üncü mezunlarımızı veriyoruz. Değerli öğrencilerimiz yeni bir hayata adım atıyor. Sizlerin başarılı olacağına inanıyor ve sizlere güveniyoruz.  Bizler bundan sonraki yaşamınızda da sizlere destek olacağız. Aslında her bir veda yeni bir başlangıçtır” dedi.

 

Hiç korkmayın

Sazak, “Değerli velilerimiz, evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz, bizlerde onları yarınlara hazırladık. Sevgili öğrenciler, bugün sizler için farklı bir anlam taşıyor. Bundan sonraki yaşamınızda karşılaşacağınız zorluklardan hiç korkmayın. Kendinize, arkadaşlarınıza ve ailenize inanın. Zorluklarla mücadele etme ruhunu hiç kaybetmeyin. Fark yaratan insanlar olun. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

 

Bölüm birincisi

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Konservatuvar birinciliğini Temel Bilimler Bölümü mezunları Mazlum Ardıç ve Aydın Aydın paylaştı.  3.70 ortalama ile derece yapan öğrencilerin hediye ve plaketleri Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Ardıç ve SAÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak tarafından takdim edildi. Tören, mezuniyet yemininin okunması ve keplerini fırlatması ile sona erdi.

 

11 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 399 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın