Günün Tarihi:22 Şubat 2019

‘Ucunda ölüm olsa ne fark eder’


Karasu Kaymakamı Aziz Mercan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Hainler

Mercan mesajında, “15 Temmuz'un, ülkenin birlik ve beraberliğine, milli iradesine, demokrasisine kast ederek Cumhurbaşkanına, Başbakana, TBMM'ye ve doğrudan vatandaşlarımıza hain saldırıda bulunan FETÖ'ye, ilçemizde tüm Türkiye'de en ağır darbenin vurulduğu gün olmuştur. 40 yıldır ülkenin en önemli kurumlarına sızmış hainlerin saltanat meftunluğu uğruna nasıl da en acımasız birer katil olduğunu o gece hep birlikte gördük.”

Taviz yok

“Aziz milletimiz,15 Temmuz gecesi  'Söz konusu vatansa ucunda ölüm olsa ne fark eder' diyerek hainlerin üzerine yürümüş, Türk milleti bu demokrasi zaferiyle, top, tank, uçak, helikopter ve mermilere karşı sadece imanı ve inancıyla göğsünü siper etmiş, onurlu direnişiyle bağımsızlığından ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamış, birçok ulusa da yol gösterici olmuştur.”

Birlik ve beraberlik

“Bilinmelidir ki Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Her türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Devletimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumluluğumuzdur.”

‘Şükranla anıyorum’

“Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Vatanı, milleti, devleti ve bayrağı için şehit olan tüm şehitlerimizin hatırasını ilelebet yaşatmak bizim en önemli görevimiz ve boynumuzun borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.  

11 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 275 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın