Günün Tarihi:21 Mart 2019

Gökmen, enjeksiyon tedavisini anlattı


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ferhat Gökmen, kas ve iskelet sistemi hastalıklarında enjeksiyon tedavisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Süreç 

Enjeksiyon tedavisinin birçok kas iskelet sistemi hastalıklarında başvurulan önemli tedavi yöntemlerinden biri olduğunu ifade eden Özel Konak Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ferhat Gökmen, “Tedavinin ne kadar sürede yapılacağı, hangi enjeksiyon yönteminin ne kadar sıklıkta uygulanacağı hastalık süresine,  hastalığın ciddiyetine ve hastalığın tipine göre değişiklik göstermektedir. Kas iskelet sistemi enjeksiyonlarının amacı öncelikli olarak hastalıkların tedavisini yapmak, erken dönemde ağrının, ödem ve inflamasyonun geçirilmesini sağlamak ve dolayısıyla tedavi süresinin kısaltılarak hastaların ağrısız ve sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı olmaktır” dedi.

Enjeksiyon

Uygulanan enjeksiyonlardan eklem enjeksiyonu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Gökmen, “Omuzda subakromial eklem, akromiyoklaviküler eklem, sternoklaviküler eklem, dirsek eklem, el bileği eklem, el parmak eklem, sakroiliak eklem, kalça eklem, diz eklem, ayak bileği eklem ve ayak parmak eklem enjeksiyonları uygulanmaktadır. Deneyimli bir hekim tarafından yapılan bu enjeksiyonlarla eklemdeki kas, tendon, ligament, eklem kapsülü ve Romatizmal hastalıklara bağlı eklem romatizması gibi eklemde meydana gelen yapısal bozukluk ve hastalıklar tedavisi edilmektedir” diye konuştu.

12 Temmuz 2018 , Perşembe Bu haber toplam 418 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın