Günün Tarihi:21 Mart 2019

15 Temmuz’un 2. yıldönümü kutlandı


Karasu’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 2. yıldönümü etkinlikleri Karasu Kent Parkta yoğun katılım ile gerçekleşti.

Tören

Saygı duruşunu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik programı tüm şehitlerimiz anısına Kur’an-ı Kerim tilaveti okunması ile devam etti.15 Temmuz şehitleri anısına, Kaymakam Aziz Mercan, Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu başta olmak üzere tüm protokol fidan dikimi gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ise Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu gerçekleştirdi. Program son olarak 15Temmuz konulu sinevizyon gösterimi ve hatıra defterine anılar yazılarak son buldu.

O gece

Mercan ise yaptığı konuşmada, “Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile bir araya geldik. Hepimizin yaşayarak bildiği gibi 15 Temmuz 2016 gecesi devletimizi ve milletimizi yok etmek isteyen vatan haini fetöcü teröristler harekete geçmiş, devletin ve milletin namusuna, namlusunu ve canını korumak için teslim ettiğimiz silahları, aziz ve fedakâr milletimize doğrultarak hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuşlardır. Milletimizi doğrudan hedef görerek ateş etmişlerdir. Devletimizin tüm kurumları ile demokrasimizin kudreti Büyük Millet Meclisimizi bombalamışlardır.”

Anıldı

Kaymakam Mercan, “Devletimizin kahraman asker ve polislerini, milletimizin değerli evlatlarını şehit etmişlerdir. Ancak büyük Türk milleti, bu hain darbe girişimini Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanları, yolları ve sokakları doldurarak, göğsünü siper ederek canı pahasına önlemiştir. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü yapanlar fırsat bulduklarında yine aynı şeyi yapmaya çalışabilirler. Bu nedenle her zaman milletçe birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz gerektiğini belirtmek isterim. Sözlerimi tamamlarken bir kez daha Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve milletle anıyorum” dedi. 

17 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 532 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın