Günün Tarihi:17 Eylül 2019

Toçoğlu ve Topaca ailelerinin mutlu günü


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve eşi Gönül Toçoğlu’nun oğulları Gani Toçoğlu ile Ankara Valisi Ercan Topaca ve eşi Ayşe Sevim Topaca’nın kızları Merve Topaca çok sayıda davetlinin katıldığı törenle dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini yapan TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu genç çifte bir ömür boyu mutluluk diledi.

Dünya evine

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve eşi Gönül Toçoğlu’nun oğulları Gani Toçoğlu ile Ankara Valisi Ercan Topaca ve eşi Ayşe Sevim Topaca’nın kızı Merve Topaca dünya evine girdi.

 

Üst düzey katılım

Reisoğlu Tesisleri’nde düzenlenen düğün törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, valiler, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, eski Başbakan Yardımcıları Fikri Işık, Beşir Atalay, İsmet Yılmaz, TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanları, kaymakamlar, bürokratlar, il ve ilçe başkanları, siyaset, eğitim ve iş dünyasından isimler, esnaf temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Nikah şahitleri

Toçoğlu ve Topaca aileleri misafirlerini kapıda karşıladılar. Ankara Hacı Bayram Veli Cami İmam Hatibi Ahmet Karalı tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan düğün töreni, çiftin nikahının kıyılmasıyla devam etti. Çiftin nikahı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından kıyılırken, nikah şahitliklerini ise TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı.

 

Bir ömür boyu

Törende bir konuşma gerçekleştiren TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Kendi isteğinizle, samimiyetle, sevgiyle, sadakatle bir ömür boyu bu birlikteliği sürdüreceksiniz. En zor gününüz, en kötü gününüz bugün ki gibi olur inşallah. Çok güzel günleriniz olacak. Mutlulukları paylaşıp artıracaksınız. Zorlukları da paylaşıp azaltacaksınız. Bir ömür boyu sevgiyle, saygıyla, sadakatle ve samimiyetle bu yolculuğu sürdüreceksiniz” dedi.

 

İtaat et rahat et

Yıldırım, “İnşallah mutluluğunuz daim olur. Evlatlarımızın tahtını bizler yapabiliriz ama bahtını yapamayız. Rabbim bu iki gencimiz Merve ile Gani’nin bahtını açık eylesin. Rabbim bu gençlere ülkemizi, milletimizi seven evlatlar yetiştirmeyi nasip eylesin. Ben buraya yeni bir dede olmuş şahit olarak da geldim. Rabbim bütün evlatlarımızın bahtını açık eylesin. Rabbim bu iki gencimizin Merve ile Gani’nin bahtını açık eylesin. Ben buraya yeni bir dede olmuş şahit olarak da geldim. Bugün bizim bir torunumuz dünyaya geldi. Rabbim bütün evlatlarımızın bahtını açık eylesin. Evliliğin sırrı; itaat et, rahat et.  Sen de havaya girme hanım. Sen de peki demesini bileceksin. Birbirinize hiddetlenince 'peki' diyeceksiniz, gül gibi geçinip gideceksiniz." ifadelerini kullandı. Bu söylemin ardından gülüşmelerin olduğu nikah esnasında çift alkışlarla ömür boyu sürecek birlikteliğe imza attılar. Geç saatlere kadar süren düğün töreninde davetliler çifti tebrik yağmuruna tuttu. 

24 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 1571 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU