Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

‘Tarım arazilerinden kum alımı dursun!’


Ferizli Gölkent Mahallesi Büyük Düz Bölgesi’nde devletten kiralama yöntemi ile ekip biçtikleri tarlalarından oluşan tarım arazilerinin kum almak için talan edilmesine vatandaşlar tepki gösterdiler.

DSİ yazı yazdı

Gölkent Mahallesi Muhtarı Nurettin Reçber,  yıllardan beri aile büyüklerinden süre gelen usulle devletten kiralayarak ekim yaptıkları araziler için, DSİ’den ‘Bu arazileri ekmeyin” diye muhtarlığa ve vatandaşlara yazılar geldiğini belirterek, “Bu yazı sonrasında bölgeden baraj ve göletlerde Kullanılmak üzere yüksek miktarda tırlarla kum çekiliyor” dedi.

 

Talan edilircesine

Muhtar Reçber, “Mahalle halkımız  yıllardır devlete  kirasını ödeyip bugüne kadar  sadece tarım arazi olarak kullanılan arazilerin talan edilircesine kum ocağına çevrilmesine  tepki gösteriyor. Biz de tüm mahalle halkı olarak bu duruma karşıyız” dedi.

Yetkililer nerede?

Tarım arazilerinin kum ocağına dönüşmesine kimin izin verdiğini bilmediklerini belirten Muhtar Reçber, “Mahalle halkı olarak biz tarlalarımızın elimizden alınıp kum ocağına dönüştürülmesine tepkiliyiz. Devletimizin, başta sayın valimizin, ilçe kaymakamımızın, milletvekillerimizin de buradan kum alınmasına,  tarlalarımızın yok olunmasına dur demeleri için desteklerini bekliyoruz “diye konuştu. 

2 Ağustos 2018 , Perşembe Bu haber toplam 327 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama