Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

Bu Yaz Cami’de geçti


Sakarya Genç MÜSİAD tarafından Sakarya İl Müftlüğü ortaklığında yapılan “Bu Yaz Camideyim” projesinin final programı Adapazarı Maltepe Mahallesindeki Mehmet Akif Ersoy Camii’nde gerçekleşti.

8 hafta sürdü

Programda açılış konuşmasını yapan Sakarya GENÇ MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Uğur Çarboğa, “ Bizler nasıl ki malımızın zekatının olduğuna inanıyorsak, zamanımızın da zekatının olduğuna inanıyor ve yazın zamanımızın bir kısmını camilerde öğrenim gören öğrenci kardeşlerimizle birlikte geçiriyoruz. Bu sene Adapazarı Şeker Hilal Camii ve Adapazarı Mehmet Akif Ersoy Camilerimizde 3.  kez gerçekleştirdiğimiz “Bu Yaz Camideyim” projesi, okulların kapanmasıyla birlikte yaklaşık 8 hafta sürdü” dedi. 

Eğlenceli vakit geçirme

Başkan Çarboğa, “Kur’an kursu ve temel dini bilgilerin öğretildiği camilerimizi kurs sonuna kadar her hafta ziyaret ederek küçük kardeşlerimizle beraber eğlenceli zaman geçiriyor ve çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. 8 haftalık süre sonunda camilerimizde öğrenciler arasında yarışma düzenliyor ve camilerimizin en başarılı ilk üç öğrencisine büyük ödüller dağıtıyoruz. Projenin amacı, camilerimize gelen çocukların sadece ders almak için değil bu tarz etkinliklerle çocuklara camilerimizi sevdirmek, sürekliliği artırmak, camilere isteyerek heyecanla gelmelerini sağlamak, buralarda eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaktır” dedi.

Temel bilgiler öğretildi

Başkan Çarboğa, “Bu gün araştırmalarda görüyoruz ki nüfusumuzun  %99’u Müslüman olan ülkemizde temel dini eğitimlerden mahrum kalmış, yetişmiş yaştaki bir çok  insanımızın Müslümanlığın gerektirdiği en temel öğeleri bilmediğini göstermektedir. Bu sebeple özellikle ailelerimize çok teşekkür ediyorum çocuklarımıza destek olup en önemli yaşlarda camilerimize gönderdiği için” dedi.

Ödüller dağıtıldı

Programa Adapazarı İlçe Müftü Vekili Mustafa Kömü, MÜSİAD Sakarya Yönetimi ve Genç MÜSİAD Sakarya Yönetimi ve üyeleri katıldı. Program sonunda öğrencilerin ilahi ve Kur’an tilavetinden sonra en başarılı öğrencilere büyük ödüller, diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler dağıtılarak program sona erdi. 

19 Ağustos 2018 , Pazar Bu haber toplam 451 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama