Günün Tarihi:18 Nisan 2019

‘AK Partililer çalışmıyor’


AK Parti Karasu İlçe teşkilatı kurucularından ve Darıçayırı Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Aksoy milletvekili seçimlerindeki oy kaybının yerel seçimlere yansımasından endişeli olduğunu söyledi.

Oy kaybı

6 Milletvekilinin önce 5’e, geçtiğimiz 24 Haziran seçimlerinde de 4’e düşmesinin kaygı verici olduğunu söyleyen Aksoy, Milletvekili sıralamasında yapılan hataların, belediye başkan adayları tercihinde de yapılması halinde oy kaybının devam edebileceğini söyledi. AK Parti siyasetçilerinin“ Başkan varsa biz seçiliriz” anlayışı ile hareket ettiklerini bu yüzden de seçim dönemlerinde birçoğunun çalışmadığını söyleyen Aksoy, “Ben AK Parti ilçe teşkilatının kurucularındanım ancak parti içerisinde bazı doğruları söylediğim için sevilmem, çünkü ben yanlışları ve hataları görüyorum” dedi.

Kan kaybediyor

Birçok kez söylememe rağmen Darıçayırı Esentepe Mahallesi’nde yetersiz kalan trafoyu değiştiremediklerini söyleyen Mustafa Aksoy, “Gerçekten de bürokrasi çalışmıyor, kimse görevini yerine getirmiyor, tüm bunların faturası da AK Parti’ye mal ediliyor bu yüzden parti sürekli kan kaybediyor.24 Haziran seçimlerinde Darıçayırı Mahallesi’ne AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’nun haricinde kimse gelmedi. Mahallemiz ile ilgili verilen sözler hiçbir zaman yerine getirilmedi, bu yüzden de kimse Mahallemize gelemiyor ondan sonra da oy kaybettik diyerek acıtasyon yapıyorlar” diye konuştu.

Futbol sahası

Karasu Belediyesi tarafından Darıçayırı’na yaptırılan futbol sahasının tam bir içler acısı olduğunu ifade eden Aksoy, “Küçük bir saha yapıldı, tam nizami değil, saha yapıldı masraf edildi. Tuvaletlerinde ve duş dar da su yok, sorsanız saha yapıldı derler ancak kimse oydu bittiye getirildiğinden bahsetmez” dedi.

2B Arazileri

Darıçayırı Belediyesi’nin kapanması ile birlikte PTT’nin kaldırıldığını, sağlık ocağının kaldırılma aşamasında olduğu, öğrenci konusunda da yetersiz seviyeye düşen Darıçayırı’nın halinden kimsenin anlamadığını ve ya anlamak istemediklerini söyleyen Aksoy, 2B konusunda da büyük sıkıntıların yaşandığını ifade etti.Darıçayırı Mahallesi’nin çevresinde ki diğer mahallelerde 2B Arazilerinin tapuları dönüm başına 400 ila 500 TL arasında ki ödemeler ile verildiğine işaret eden Aksoy, “Bu rakam Darıçayırı için 3 bin ve 3 bin 500 TL civarında bu mu adalet, bu mu halka hizmet. Milletvekillerimiz geçmişte bu konulara kulak tıkadılar, bugünkü vekiller de tıkıyor ama halk artık körü körüne oy atmıyor umarım yerel seçimlere kadar bu yanlışlardan dönülür, parti için çalışmalar yapılır ve bizde sürekli oy kaybı yaşamaktan endişe duymayız” şeklinde konuştu.

Fındıkçının hali perişan

“Fındık üreticisinin hali perişan” diyen Aksoy, “Önce aşırı sis ve soğuk hava, ardından dolu, şimdi de tüm yeşil alanları saran ve Amerikan Kelebeği denilen nalet ile karşı karşıyayız. Fındık kotasının ve fiyatının azlığından değil, fındık ağaçlarının kurumasından endişe ediyoruz. Kısacası belediyenin kapatılması ile birlikte kaderimize terk edildik. Siyasiler verdikleri sözleri yerine getirmedikleri ve inkar ettikleri için mahallemize gelip kimsenin derdi ve sorunlarıyla ilgilenmiyorlar umarım bu durum yerel seçimler de sandığa yansımaz” dedi.

‘Nasıl oy isteyecekler’

Fındık üreticisinin zor durumda olduğuna işaret eden Aksoy, “Bu sezon üretici sıkıntıda Özelden ve Tarım kredi Kooperatiflerinden alınan gübre ve ilaç fiyatları ikiye katladı, fındık büyük hasar gördü şimdi de ağaçlar kuruma noktasına geldi bu yüzden üretici borçlarının ödenmesi konusunda önlem alınmalı kolaylık sağlanmalı hatta bu yıl ki borçlar ertelenmeli, aksi taktirde fındık üreticisi çok daha mağdur olacak, ancak tüm bunlara ilimizde ilgilenen tek bir siyasetçi bile yok, merak ediyorum Yerel seçimler de nasıl oy isteyecekler?” dedi.

 

27 Ağustos 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 593 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama