Günün Tarihi:18 Nisan 2019

MHP’de ittifak beklentisi!


Genel seçimlerdeki “Cumhur İttifakının, yerel seçimlerde de olabileceği ihtimali özellikle MHP tabanında heyecana yol açtı.

STRATEJİK 

Siyasi kulislerde AK Parti ve MHP arasındaki olası yerel seçim ittifakının, genel seçimlerdeki gibi net bir ittifak değil, ancak stratejik bir ittifak olabileceğinden söz ediliyor.

 

ÖRNEK

Örneğin AK Parti veya MHP’nin tek başına seçim kazanma şansının olmadığı yerlerde  belediye başkanlığını bir başka partiye kaptırmamak için “Cumhur ittifakının” örtülü olarak devreye gerebileceği  konuşuluyor.

 

SAKARYA

Sakarya’da daha önce MHP’nin seçim kazandığı Ferizli, Pamukova ve Karasu ilçeleri var. Bu ilçelerde ancak AK Parti’nin seçim kaybetme ihtimali olduğundan “Cumhur İttifakının” devreye girebileceği, bir çok belediyenin meclis üyeliklerinde de aynı durumun yaşanacağı ileri sürülüyor.

 

7 Eylül 2018 , Cuma Bu haber toplam 275 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama