Günün Tarihi:23 Nisan 2019

SATSO ‘Nefes’i bekliyor


Ticaret Bakanlığı, son dönemdeki kur artışı ve diğer gelişmelerden reel sektör temsilcilerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile başlattığı ‘Nefes Kredisi'nde tüm gözler SATSO’ya çevrildi.

Azami 200 bin lira

Yıllık yüzde 22 faiz oranı, azami 200 bin lira olmak üzere 6 ayı ödemesiz 18 ay vadeli olan krediler için SATSO üyesi olan Sakaryalı sanayici ve işadamları büyük bir beklenti içersine girdiler. Sakarya Ticaret Borsası ve Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilmeye başlana krediler için SATSO’da hazırlıkları tamamladı.

 

Havuza aktarılacak

Daha önce 45,5 milyon lira kredi dağıttıklarını söyleyen SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Geçen fazda üyelerimize bu krediyi kullandırmıştık. Geri ödemeleri düzenli alıyoruz. Şimdi tekrar söz konusudur. SATSO olarak elimizdeki tüm mal varlığının nakide çevrildiğinde ortaya çıkan oranın 15 katı yada değişik bir yolla fonlanması gerekiyor. Daha sonra TOBB ihtiyaç kadarını ayıracak ve geri kalanı kullandırılması için havuza aktaracak” dedi.

 

Kamuoyuna duyuralacak

Sakarya’da nefes kredisinin verilmesi için hazırladıkları dosyayı TOBB’de hafta başında teslim ettiklerini söyleyen Başkan Altuğ, “TOBB ile Bakanlık arasında görüşmeler var bizde haber bekliyoruz. Bu onaylandığı takdirde kamuoyuna hemen paylaşacağız ve kredinin verilmesi işlemlerine başlayacağız” dedi.  

 

 

7 Eylül 2018 , Cuma Bu haber toplam 590 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama